in

Суд Італії оголосив остаточний вирок Берлусконі у справі Mediaset

  Колишній прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі, обвинувачений у фінансовому шахрайстві, остаточно визнаний винним.

Касаційний суд Італії підтвердив обвинувальний вирок відомому політику, засудженому до чотирьох років ув’язнення у гучній справі про фінансові махінації в медійній групі Mediaset, передає РИА “Новости”.

Вирок Касаційного суду є остаточним і оскарженню не підлягає. До речі, рішення про заборону займати державні посади Касаційний суд повернув у апеляційну інстанцію для перегляду. Раніше суд постановив, що відомий політик не може протягом п’яти років обіймати державні посади.

Експерти передбачали негативні наслідки для політичної стабільності в Італії в разі обвинувального вироку Берлусконі, так як він є лідером однієї з провідних правлячих сил країни – партії “Народ свободи”. Але, як передає Reuters, Берлусконі пообіцяв, що його правоцентристський рух буде підтримувати курс нинішнього уряду Італії.

Вирок Берлусконі у справі про фінансові махінації був винесений судом першої інстанції в жовтні 2012 року. Суд визнав доведеною провину політика в тому, що, очолюючи компанію Mediaset, яка займалася купівлею прав на показ американських фільмів в Італії, він завищував їхню вартість з метою відходу від податків.

Берлусконі був засуджений до чотирьох років в’язниці, проте через амністію термін було скорочено до одного року. Крім цього, політику заборонили обіймати державні посади на п’ятирічний термін. У травні 2013 року апеляційний суд залишив вирок у силі.

У 2013 році Берлусконі отримав тюремні терміни ще у двох кримінальних справах. У березні його засудили до року в’язниці за незаконне прослуховування політичних опонентів, а в червні – до семи років позбавлення волі за сексуальний зв’язок з неповнолітньою танцівницею.

Адвокати Берлусконі регулярно подають апеляції на всі судові рішення, завдяки чому політик досі на волі. Сам він заперечує всі звинувачення, вважаючи їх підступами політичних опонентів.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Усі фестивалі України в серпні 2013 року

Берлусконі: я невинний, це нереально, це не та Італія, яку ми любимо, зовсім ні