in

Суд Італії оголосив остаточний вирок Берлусконі у справі Mediaset

  Колишній прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі, обвинувачений у фінансовому шахрайстві, остаточно визнаний винним.

Касаційний суд Італії підтвердив обвинувальний вирок відомому політику, засудженому до чотирьох років ув’язнення у гучній справі про фінансові махінації в медійній групі Mediaset, передає РИА “Новости”.

Вирок Касаційного суду є остаточним і оскарженню не підлягає. До речі, рішення про заборону займати державні посади Касаційний суд повернув у апеляційну інстанцію для перегляду. Раніше суд постановив, що відомий політик не може протягом п’яти років обіймати державні посади.

Експерти передбачали негативні наслідки для політичної стабільності в Італії в разі обвинувального вироку Берлусконі, так як він є лідером однієї з провідних правлячих сил країни – партії “Народ свободи”. Але, як передає Reuters, Берлусконі пообіцяв, що його правоцентристський рух буде підтримувати курс нинішнього уряду Італії.

Вирок Берлусконі у справі про фінансові махінації був винесений судом першої інстанції в жовтні 2012 року. Суд визнав доведеною провину політика в тому, що, очолюючи компанію Mediaset, яка займалася купівлею прав на показ американських фільмів в Італії, він завищував їхню вартість з метою відходу від податків.

Берлусконі був засуджений до чотирьох років в’язниці, проте через амністію термін було скорочено до одного року. Крім цього, політику заборонили обіймати державні посади на п’ятирічний термін. У травні 2013 року апеляційний суд залишив вирок у силі.

У 2013 році Берлусконі отримав тюремні терміни ще у двох кримінальних справах. У березні його засудили до року в’язниці за незаконне прослуховування політичних опонентів, а в червні – до семи років позбавлення волі за сексуальний зв’язок з неповнолітньою танцівницею.

Адвокати Берлусконі регулярно подають апеляції на всі судові рішення, завдяки чому політик досі на волі. Сам він заперечує всі звинувачення, вважаючи їх підступами політичних опонентів.

Усі фестивалі України в серпні 2013 року

Берлусконі: я невинний, це нереально, це не та Італія, яку ми любимо, зовсім ні