in

Папа Франциск дозволив священикам відпускати гріх аборту

Папа Римський Франциск дозволив священикам відпускати під час сповіді гріх абортів. Про це йдеться в його апостольському листі “Милосердя і світ”, присвяченому завершенню ювілейного Року прощення.

У документі наголошується, що Римсько-католицька церква і далі вважає аборт тяжким гріхом.

Дозвіл священикам відпускати його було дано для того, щоб спонукати вірян частіше сповідатися, йдеться в папському посланні. Дослівно: “Щоб не виникало перешкод між благанням про прощення і Божим милосердям, я відтепер дарую всім священикам, в межах їх служіння, право відпускати гріх здійснення аборту”.

“Папа зовсім не відходить від важливих питань віри, наприклад, він вважає аборт злочином. Проте його погляд на цей гріх змінився. Він каже, що в Біблії Бог сповнений милосердя, тож жоден священик, жоден закон не може засуджувати грішників, якщо Бог вирішує простити їх”, – пояснила журналістка Джованна Сіррі, з італійської агенції “Анса”.

Раніше католицькі священики не могли відпускати цей гріх, таке право мали тільки єпископи і спеціально призначені священнослужителі-духівники.

Відомий своїми ліберальними для консервативної католицької церкви поглядами Франциск не вперше робить крок назустріч меншинам, розлученим людям та жінкам:

“Якщо людина є геєм, шукає Бога і має добрі наміри, то хто я такий, щоб судити її?” – заявив Папа Франциск.

У серпні цьогоріч понтифік призначив спеціальну комісію для вивчення питання, чи можуть жінки обіймати сан дияконів у церкві.

Ще раніше Папа Франциск спростив анулювання шлюбу для католиків. Після цієї процедури віряни можуть одружуватись знову. Водночас, Рим, як і раніше, не визнає розлучень і не допускає до причастя розлучених осіб.

Попри все, Папа Римський виступив проти прирівнювання одностатевих шлюбів до шлюбу чоловіка та жінки, але пом’якшив ставлення церкви до вірян, які живуть у цивільному шлюбі чи розлучені.

________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Відставка Ренці відкладається до ухвалення бюджету

Найстарша жінка планети – італійка