in

Італійська “клініка жахів”: лікарі заради наживи оперували здорових людей

Вісім італійських лікарів засуджені до позбавлення волі за те, що без медичної необхідності відправляли здорових людей на операції, пише газета La Repubblica. Так, заради наживи кілька співробітників міланської лікарні Святої Рити зробили більше 80 таких операцій, в тому числі з видалення здорової легені і грудної залози.

Італійські засоби масової інформації охрестили лікарню Санта-Ріта “клінікою жахів”. Одна 88-річна жінка тричі зазнала хірургічного втручання, кожне з яких обходилося в 12 тисяч євро, хоча, як з’ясувалося, їй було достатньо одного, передає Бі-Бі-Сі.

З 2005 по 2007 рік деяким пацієнтам призначався надмірно інтенсивний курс лікування, щоб виправдати державну субсидію, яка виділялася медичному центру. При цьому п’ять непотрібних операцій завершилися летальним результатом.

Провідний консультант клініки П’єр Паола Брега Массоне засуджений до 15 років позбавлення волі. Зачитуючи вирок, суддя назвав його “жорстокою, зловмисною людиною, не здатною на елементарне співчуття”. Адвокат Массоне заявив, що його клієнт має намір опротестувати вирок.

Міланська “справа лікарів” завдала великої шкоди репутації італійській галузі охорони здоров’я. Голова профспілки медиків Маріо Фальконі заявив, що ця подія – проблема організації системи охорони здоров’я Італії.

“Упевнений, що колеги в Мілані сумлінно надають послуги, а те, що відбулося – це одиничний випадок зради священної для нас клятви Гіппократа, що стало наслідком недосконалої системи охорони здоров’я”, – заявив Фальконі.

У квітні в Італії розгорівся ще один гучний скандал, який відродив у країні суперечки про законність абортів. Так, 22-тижневий ембріон, який лікарі викинули після проведеного аборту, через добу був знайдений живим. Хлопчик прожив два дні, і помер у реанімаційному відділенні лікарні міста Россано на півдні Італії.

Джерело

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Жінку на ноги поставила громада

В Україні пройде тиждень італійського кіно