in

Італійський “чистий шоколад” потрапив під заборону ЄС

Європейський суд відмовив Італії у праві іменувати “чистим шоколадом” кондитерські вироби без рослинних жирів крім какао-масла, передає агентство ANSA.

У Люксембургу вирішили, що термін “чистий шоколад” вводить в оману покупців, бо такого продукту в природі не існує. Суд наказав італійським кондитерам орієнтуватися на європейських колег і вказувати відсутність рослинних жирів лише в переліку інгредієнтів, як це роблять в інших країнах – Бельгії, Франції, Німеччини.

Італійці таврували шоколад відповідно до законодавства, яке дозволяло використовувати термін у випадку, якщо виріб містить стовідсоткове какао-масло.

Суперечка навколо шоколаду розгорілася ще в 1999 році, коли Бельгія з Італією вступили в дебати з Британією, яка активно додає в продукцію рослинні жири.

В італійській Асоціації сільгоспвиробників Coldiretti обурені рішенням Люксембургу і наполягають, що воно було прийнято для витіснення з ринку продукції, “виготовленої в Італії”. У Coldiretti вважають нелогічним, що “чистий шоколад” не має права на існування в той час, коли ЄС дозволяє вино без винограду і сир без молока.

http://news.finance.ua

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Невигадані історії: Настя (Оповідання)

Італійська політика запрошує іноземців до солідарності