in

“Ісламська держава” загрожує гробниці Данте у Равенні

   В країні побоюються, що “Ісламська держава” може влаштувати теракт на місці поховання видатного поета.

Гробница Данте Алигьери Поліція Італії охороняє гробницю Данте Аліг’єрі від терактів. Ілюстрація maxpark.com Поліція Італії посилила охорону гробниці видатного італійського поета Данте Аліг’єрі, який жив і творив у епоху Відродження. Правоохоронці вважають, що терористи “Ісламської держави” можуть влаштувати теракт на місці його поховання в місті Равенна, повідомляє zn.ua

Про це сьогодні пише Newsweek, додаючи, що припущення щодо загрози теракту в гробниці Данте поліція зробила зважаючи на те, що в “Божественній комедії” фігурує пророк Мухаммед. Поет згадує його в першій частині твору під назвою “Пекло”, описуючи уявну зустріч з мусульманським святим.

Голова італійської поліції Алессандро Панса розіслав у всі відділки країни список місць, де найвірогідніше можуть статися теракти. Зокрема, до списку входять собор Святого Марка у Венеції і базиліка Сан-Петроніо в Болоньї. На стінах цих храмів є фрески із зображенням сцен із “Божественної комедії” Данте Аліг’єрі.

Терористи і раніше погрожували знищити видатні історичні пам’ятки. Зокрема, “Ісламська держава” хоче зруйнувати Сфінкса і піраміди в Єгипті. Цю ідею підтримав ісламський радикал Анєм Хоударі, який мешкає у Великобританії. За його словами, рано чи пізно “Ісламська держава” захопить Єгипет і встановить там халіфат. Тоді в північно-африканській країні “не буде місця ніяким пірамідам і ніяким Сфінксам”.

Бойовики також замінували древню частину Пальміри в Сирії. Також ЗМІ повідомляли, що “Ісламська держава” заробляє гроші на війну, продаючи антикваріат з Сирії і Іраку. Один з контрабандистів з Дамаску Мухаммад розповів журналістам, що продає антикваріат і реліквії з міста Алеппо. За його словами, всі стародавні пам’ятки строго контролюють терористи. За їхнім дозволом Мухаммад перевозить невеликі статуетки і старовинні ювелірні вироби до кордону з Туреччиною, де на нього чекає інший посередник.

Електронні сигарети “За” більше ніж “Проти”

Україна відкриє додаткові автомаршрути в Італію