in

Традиційний італійський Тірамісу. Рецепт

З цим десертом пов’язано багато легенд – йому навіть приписують властивості афродізіака.

 

Хто саме і де придумав рецепт тірамісу зараз вже сказати складно. За право вважатися батьківщиною цього десерту змагаються аж три області: Тоскана, П’ємонт і Венето. З цим десертом пов’язано багато легенд – йому навіть приписують властивості афродізіака. Найпоширеніша легенда свідчить, що тірамісу придумали в сієнські кондитери в зв’язку з візитом великого герцога тосканського Козімо де Медічі. Тістечко мало відповідати високому статусу гостя. Новинка відображала такі риси особистості герцога, як аристократичність, відмінний смак і при цьому простоту. При всьому тому воно ще мало сподобатися герцогу, який був великим поціновувачем солодкого!

Risultati immagini per tiramisu

В той час його називали «герцогським супом». Поступово рецепт поширився і по інших областях Італії.

Є й інші легенди появи тірамісу: наприклад, що його виготовив один кондитер з Турина для графа Кавура, щоб підтримати того в нелегкій справі об’єднання Італії.

У жителів Венето своя версія: вона говорить, що тірамісу з’явилося в ресторані «Ель Тоул» в Тревізо, який розташовувався недалеко від борделя, відвідувачі якого ласували цим тістечком через його «підйомної сили».

– 300 g – печива Савоярді

– 4 яєць (220 г)
– 500 g холодного маскарпоне
– 100 гр. цукру
– кава, зварена у кавоварці мокка 300 гр.
 – терте гірке какао

З початку відокремте білки від жовтків, змішайте жовтки з половиною цукру і збийте віночками міксера в світлу і повітряну масу.

Risultati immagini per tiramisu

У жовткову суміш додайте маскарпоне, а тепер прийшов час білків: їх також треба збивати міксером, а коли вони наполовину зіб’ются, поступово додайте в них цукор, що залишився і збивайте до дуже щільної піни. Додайте в цю піну суміш зі збитих жовтків, цукру і маскарпоне. Перемішувати треба дуже акуратно, від низу вгору, щоб крем залишався пухким.

Крем готовий. Намажте його тонким шаром на дновеликої  форми, якщо ви готові не порційно. Савойярд вимочити в каву, але щоб вони не надто розмокнули, потім викласти їх поверх крему. Зверху савойярд викласти шар крему, розрівняти його. Потім ще шар савойярд. Посипте їх порошком какао, при бажанні поверхню можна прикрасити також шоколадною крихтою. Примітка: якщо перший шар савойярд був викладений горизонтально, то в другому шарі краще викласти їх ребром. Покладіть тістечко в холодильник на кілька годин, щоб воно ущільнилося і … смачного!

Risultati immagini per tiramisu

____________________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Оформлення стипендії та пільгове навчання в Італії

Святкові дні Посольства Італії в Києві та Візових центрів Італії в Україні у 2017 році