in

В Італії помер колишній ватажок “Коза ностра” Тото Ріїна

В італійському місті Пармі у віці 87 років помер колишній глава сицилійської мафіозної організації “Коза ностра” Тото Ріїна, повідомляють у п’ятницю римські ЗМІ.

Т.Ріїна хворів протягом кількох років. Він помер у відділенні для засуджених пармської лікарні, де перебував після двох операцій. Після останньої операції Т.Ріїну ввели в медикаментозну кому.

За день до смерті Т.Ріїни міністр юстиції Італії Андреа Орландо дозволив дружині та синам попрощатися з колишнім ватажком мафії. При цьому один із синів так і не зміг зробити цього, адже теж відбуває покарання.

Італійські слідчі вважають, що незважаючи на те, що останні 24 роки свого життя Т.Ріїна провів за ґратами, йому вдалося налагодити систему, завдяки якій він продовжував із в’язниці управляти сицилійськими соратниками.

Т.Ріїна (справжнє ім’я Сальваторе Ріїна) ще в підлітковому віці познайомився з мафіозі Лучано Леджо, який прийняв його до місцевого мафіозного осередку. В 19 років Т.Ріїна скоїв перше вбивство, за яке його засудили до 12 років в’язниці, проте він звільнився після шести років відбування покарання.

Після звільнення він разом із Л.Леджо взяв участь у вбивстві глави “Коза ностра” Мікеле Наварри, після чого “Коза ностра” очолив Л.Леджо. У 1974 році Л.Леджо заарештували, і Т.Ріїна став главою мафіозного угруповання.

Перебуваючи на чолі “Коза ностра”, Т.Ріїна, за даними італійської влади, замовляв і самостійно скоював убивства політиків, суддів, поліцейських і прокурорів.

Т.Ріїну заарештували в Палермо в 1993 році після того, як жертвами його вбивств стали магістрати Джованні Фальконе та Паоло Борселліно. Т.Ріїну засудили до 26 довічних термінів за причетність до сотень убивств.

 

 

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 ______________________________________________

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

«Італійські голубці»-кулінарні пригоди тернополянки в Італії

Як живеться і навчається італійкам в Ужгородському університеті