in

В Італії розпалюється конфлікт навколо інформації про втручання російських “тролів” у знакові події італійської політики

Рим тільки зараз починає розуміти, наскільки вразливою є система інформаційної безпеки і які наслідки це може мати.

Результат пошуку зображень за запитом "mattarella trol"

Щодо маніпуляцій у соціальних мережах під час виборів 4 березня говорили й раніше. Але тепер йдеться про нове: участь твіт-тролів у скоординованій атаці на главу італійської держави.

Президента – у відставку

У понеділок по обіді спеціальний парламентський комітет з питань безпеки, що здійснює нагляд за діяльністю секретних служб Італії (зазвичай його називають італійською абревіатурою COPASIR), має заслухати доповідь глави Департаменту з інформації та питань безпеки (DIS, одна з трьох розвідувальних служб Італії).

COPASIR раніше вже звертав увагу розвідки на спроби зовнішнього впливу через інтернет на італійські вибори, але тоді забракло доказів.

Схоже, що цього разу без серйозного розслідування не обійдеться.

Інтернет-атаки відбулися тоді, коли події в Римі вкотре пішли не за сценарієм.

Італія – парламентська республіка, її президент зазвичай виконує церемоніальну роль і має не багато політичних важелів… але в ніч з 27 на 28 травня голова італійської держави використав свої повноваження “на повну”. Тоді він розглядав кандидатури на посади в уряді і офіційно відмовив “Руху 5 зірок” та “Лізі” погодити призначення скандально відомого політика Паоло Савони на посаду міністра економіки.

Як пам’ятаємо, це призвело до розвалу коаліції, але за кілька днів партії відновили переговори , домовилися про нового міністра економіки, а одіозному Савоні знайшли іншу посаду – міністра у справах ЄС. І президент Серджо Матарелла цього разу не став блокувати його призначення.

Але тільки зараз стало відомо, що сталося між двома рішеннями президента.

Відразу після заяв Матарелли про те, що він не бачить Савону в новому уряді, у Twitter блискавично з’явилися близько 400 нових профілів, які почали пропонувати президенту негайно “піти у відставку” або ж містили образливі повідомлення, марковані хештегом #MattarellaDimettiti (“Матарелла – у відставку”). Це відбувалося на тлі слів Луїджі Ді Майо про імпічмент президенту Італії, за які він потім публічно перепрошував.

Крім того, майже 40 тисяч повідомлень з вимогою про відставку Матарелли направлялося, вірогідно, із Санкт-Петербурзького офісу “Агентства інтернет-досліджень”, тобто так званої Ольгінської “фабрики тролів”.

Виходить, Ольгіно працювало на відставку президента Італії?

І хоча юридично буде важко довести належність профілів у Twitter до прокремлівського агентства, дані про залученість “ольгінців” уже перевіряють італійські правоохоронні органи. До того ж частина задіяних профілів вже відома світові – вони фігурували у розслідуванні спецпрокурора Мюллера щодо втручання РФ в американські вибори.

Чи дійсно за атаками на президента Італії стоять російські “тролі”? Цей факт зацікавив прокуратуру Рима, кіберполіцію разом зі спеціальним підрозділом боротьби із тероризмом. Днями буде відкрито провадження за фактом ймовірних онлайн-атак проти глави Італійської Республіки у травні цього року.

“Маячня” та її розслідування

Новини про ці події розділили італійську політичну еліту на тих, хто заперечує факт атаки (на чолі з представниками “Руху 5 зірок” та “Лігою”), і тих, хто не лише вважає інформацію правдивою, але й починає розуміти “справжність” перемоги “Руху” та “Ліги” на цьогорічних виборах.

Партії уже обмінялися “люб’язностями”.

“Маячня то все… Я не думаю, що кілька підроблених онлайн-записів щось змінять”, – коментує Маттео Сальвіні, лідер “Ліги” та міністр внутрішніх справ Італії в газеті Il Foglio.

На це одразу відповів у Twitter теперішній лідер Демпартії Маттео Орфіні. Він нагадав, що йдеться про офіційні докази. “Прокуратура Рима відкриває провадження за фактом онлайн-атак на президента Матареллу і вбачає у цьому російський слід”, – зазначив політик.

ВІКТОРІЯ ВДОВИЧЕНКО ,

ДЛЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПРАВДИ

 

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 _____________________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

“Палають десятки авто і стогнуть обгорілі люди”: У відомому аеропорту пролунав потужний вибух

У Нацбанку знайшли винних: заробітчани уповільнюють зростання економіки України