in

Чим запам’ятався Папа Бенедикт XVI?

   Папа Римський заявив, що зречеться Святого Престолу. Понтифік зрікається престолу вперше за 600 років. Попри те, що на його каденцію припало декілька скандалів, головна причина такого кроку – здоров’я

Настільки масштабна і неповоротка, сповнена таємниць і величезних фінансових ресурсів організація, як Ватикан, не любить несподіванок. Проте це сталося. Мільйони священиків, ченців і понад мільярд вірян оговтуються після шокуючої новини: Бенедикт XVI особисто оголосив про добровільне зречення з посади. 

“Я неодноразово перевіряв свою совість перед Богом і зараз упевнений, що моїх сил через похилий вік більше не достатньо для належного виконання служіння Святого Петра”, – заявив Бенедикт XVI.

Папі Римському – 85 років. За день до сенсаційної заяви від не зміг самотужки прийти на службу, а нічну месу на Різдво навіть скоротили, щоби понтифік не виснажувався. 

Попри ці симптоми, про зречення ніхто і не думав.

Такого не робили майже 600 років: востаннє добровільно пішов із посади Григорій XII – на початку XV століття. 

“Я в березні збирався до Риму, аби побачитися зі Святим Отцем, тому ця новина для мене була великою несподіванкою. Я лише нещодавно бачив його, в січні, нічого не вказувало, що він погано почувається чи в нього щось негаразд зі здоров’ям”, – прокоментував кардинал Тімоті Долан, архієпископ Нью-Йорка.

Правління Бенедикта XVI почалося 8 років тому. Його обрали рекордно швидко. Німецький кардинал Йозеф Ратцінгер був компромісною фігурою, він прийшов на зміну харизматичному Івану Павлу ІІ.

У тіні популярного попередника виявилося непросто: спершу новий Папа необережно заявив, що мусульманська віра не несе нічого хорошого. Потім довелося вибачатися за священиків-педофілів з американських єпархій. І пояснювати, чому в юності понтифік був членом “Гітлерюгенду”. Згодом Бенедикт посварився з Англіканською церквою, яка почала висвячувати у сан жінок, і дозволила одностатеві шлюби. Навіть на батьківщині, в Німеччині, Папу вважали консерватором.

“Він часто робив заяви з позицій теолога та забував, що водночас є лідером Церкви. Таке враження, що релігійні догми були для нього важливіші, ніж реальні люди, тим паче ніж вимоги часу. Не думаю, що про цього Папу будуть довго пам’ятати”, – висловлює свою думку аналітик Бруно Бартолоні.

Втім самі католики вважають, що головною причиною зречення став саме стан здоров’я.

“Перш за все, я думаю, що вік і здоров’я Папи – це головні причини того, що він відмовився. Тому що різні скандали, питання важкі завжди були в Церкві”, – розповів ТВі отець Петро Балог, віце-директор Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського.

Понтифік припинить виконувати обов’язки в останній день лютого рівно о 20:00 – і переїде з Ватикану в заміську резиденцію.

Протягом двох тижнів усіх кардиналів світу скличуть на конклав, який і обере нового голову усіх католиків. Головними претендентами на папську тіару називають ліберального кардинала з Гани Пітера Тарксона, консерватора кардинала Марка Уелле та Френсіса Арінзе із Нігерії. На перемогу одного з них вже приймають ставки в букмекерських конторах. Найбільше ставлять зараз на кандидата з Гани.

“Нині церква в Азії, Африці, Латинській Америці розвивається активніше, ніж в Європі чи Сполучених Штатах, де кількість католиків зменшується – можливо, з тих країн і буде наступний Папа”, – вважає директор Релігійно-інформаційної служби Тарас Антошевський.

http://tvi.ua/new/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Світові ЗМІ назвали імена ймовірних наступників Папи Римського Бенедикта XVI

10 приводів сказати «Кальчо, я люблю тебе» у 2013 році