in

Секретар Бенедикта XVI пропонує надати Риму особливий правовий статус

Риму, з врахуванням його значення «столиці» світового католицизму, слід було б надати спеціальний статус в законодавстві Італії, що відповідало б і нормам нині чинного конкордату між Святим Престолом і Італійською державою.

Проце заявив особистий секретар Папи Бенедикта XVI священик Георг Генсвайн, виступаючи на церемонії присвоєння йому докторського ступеню «Honoris causa» в Університеті для іноземців в Перуджі. Доповідь Папського секретаря була присвячена стосункам між Церквою і державою в Італії в світлі конкордату 1929 г.

Отець Генсвайн звернув увагу на ту обставину, що в конкордаті в загальних виразах говориться про визнання Італійською державою значення Риму як всесвітнього релігійного центру, в якому знаходиться резиденція Папи. Але оскільки це твердження поміщене в документі, який має юридичну силу, яким і є конкордат, йому мають бути властиві і законодавчі наслідки. Законодавець і органи адміністрації зобов’язані забезпечити місту Риму найкращі правові умови, щоб воно могло виконувати свою роль Папської столиці і центру світового католицизму.

Конкретні норми і постанови можуть стосуватися міської забудови і розвитку інфраструктури, громадського транспорту, міжнародних зв’язків, розміщення паломників, забезпечення емігрантів соціальною і медичною допомогою, релігійного туризму, охорони і реставрації пам’ятників церковної культури. Як приклад о.Георг згадує події, пов’язані зі святкуванням Великого Ювілею 2000 р. і поховання Івана Павла II. Спеціальний статус, законодавчо закріплений за Римом, дозволив би цьому місту щонайкраще виконувати роль столиці Італійської держави, міжнародного паломницького центру і «столиці» католицизму, – повідомляє «Католицький медіа-центр».

 

http://www.zik.com.ua

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Рим. Українка покінчила із життям

Що таке CUD? – Сертифікат заробітної плати і сплачених податків