in

Ада Роговцева і Андрій Курков отримали в Італії міжнародну премію імені Гоголя

   Лауреатами міжнародної Премії М.В.Гоголя в Італії стали актриса Ада Роговцева, народна артистка СРСР, що зіграла більше сотні ролей у театрі та кіно, письменник і сценарист Андрій Курков, а також керівник Донецького театру, опери та балету Вадим Писарєв. У цьому році премія була присвячена пам’яті видатного українського артиста Богдана Ступки.

Видатні діячі культури України, Росії та Італії стали новими лауреатами міжнародної Премії М.В.Гоголя в Італії. Церемонія нагородження відбулася в понеділок увечері у стінах римської історичної Вілли Медічі, де з 1803 року ще за указом Наполеона діє Французька академія.

У цьому році премія була присвячена пам’яті видатного українського артиста Богдана Ступки, героя України, першого українського лауреата Премії М.В.Гоголя в Італії, і об’єднала представників культури трьох країн — України, Італії та Росії.

Лауреатами від України стали актриса Ада Роговцева, народна артистка СРСР, що зіграла більше сотні ролей у театрі і кіно, письменник і сценарист Андрій Курков, а також керівник Донецького театру, опери та балету Вадим Писарєв.

«Для мене це дуже приємна і почесна нагорода, — зізналася ZN.UA Ада Роговцева. – Її особливість ще й у тому, що творчість Гоголя поєднала мене з Богданом Сильвестровичем Ступкою, першим лауреатом Гоголівської премії … Ми разом знімалися в екранізації „Тараса Бульби“ режисера Володимира Бортка. Тому ця премія — це ще й пам’ять про Ступку, великого актора, мого чудового колегу — відхід якого непоправна втрата для нашого мистецтва… Так вийшло, що в Італію ми поїхали разом із родичами Богдана Сильвестровича… І він начебто незримо присутній поруч із нами…»

З російської сторони нагороди удостоєні письменниця Олена Костюкович, перекладачка класика сучасної італійської літератури Умберто Еко, вчений-італьяніст Михайло Андрєєв, автор досліджень про творчість Данте, Аріосто, Макіавеллі, Гольдоні.

Серед італійців премією відзначено славістів Патрицію Деотт (Рим) і Карла Соліветті (Верона), що займаються дослідженнями гоголівської спадщини, а також відомого коміка і кінорежисера Паоло Вілладжа. Створений ним на екрані неповторний образ невдахи Фантоцці, відомого в кожному італійському будинку, був натхненний «маленькою людиною» Гоголя. Як зізнався сам актор, приймаючи з подякою премію, вперше розповідь письменника «Ніс» в перекладі на італійську мову він прочитав, коли йому було 14 років.

Літературно-громадська премія, яка носить ім’я Миколи Гоголя, існує з 2009-го і була заснована у рік 200-річчя з дня смерті письменника. Серед її володарів минулих років — італійський сценарист, поет і художник Тоніно Гуерра, англійський режисер Пітер Брук, професора Євген Солонович і Юрій Манн, директор ГМІІ імені О.С.Пушкіна Ірина Антонова, режисер Юрій Любимов, художник Борис Мессерер, письменник Андрій Бітов.

zn.uaЗа матеріалами: ZN.UA

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Відмову у видачі візи до країн-учасниць Шенгенської угоди можна оскаржити

Книга з “одкровеннями” Берлусконі виходить в Італії