in

Безправ’я з правами

До редакції надійшов лист від українських перевізників, які щотижня курсують до Італії, перевозячи пасажирів, пакунки та листи. У ньому йшлось про проблеми, з якими їм доводиться мати справу. Схожі клопоти доводиться вирішувати й багатьом українським емігрантам-автолюбителям.

 

«Маємо чимало невирішених проблем, на які можуть вплинути лише посадовці найвищого рівня. Однією з них є те, що українські водійські документи не визнаються у Європі.

Це завдає найбільше проблем шоферам, які мають дозвіл на проживання в Італії. Якщо дорожна поліція зупиняє водія, який перетинає кордон на основі візи, і він демонструє українські права, то нема проблем. Якщож поліцейський побачить пермессо ді соджіорно, – справа кепська. Нам доводиться вдаватися до хитрощів. Перед кордоном або блокпостом за кермо сідає водій з візою. Але, погодьтеся, така ситуація не є нормальною. Часом ті, хто проживає в Італії, не мають роботи, і могли б заробляти на перевезеннях бодай якісь гроші. Але зась…

Чомусь громадяни інших держав мають можливість без зайвих проблем обміняти свої водійські права. Під час однієї із поїздок в Україну мене та напарника, який теж подорожував з дозволом на проживання і українськими водійськими правами, зупинили на території Італії, конфіскували мікроавтобус і поставили його на штраф майданчик на чотири тижні. 500 євро я заплатив тільки штрафу, а ще втратив те, що міг би заробити перевезеннями. В автобусі були пасажири і вантаж. Допомогли друзі – людей я пересадив в їхні бусики. Поліцейські ж описали всі пакунки і опечатали вміст багажника.

Від імені всіх водіїв, що перебувають у схожій ситуації, прошу тих, від кого це залежить, звернути увагу на цю проблему. Вкрай необхідно, щоб Україна уклала угоду з Італією з цього питання. Адже перелік країн, які це уже зробили, сягає понад сотню. Їхнім громадянам достатньо прийти з своїми водійськими правами в автошколу чи АСЕА, заплатити 50 євро і через два тижні стати власниками прав європейського зразка.

Ми ж позбавлені такої можливості. Я постійно живу в Італії, маю авто, але не можу вільно ним користуватись. Хоче зібрати підписи інших водіїв, яких турбує ця проблема, і звернутися до Посла України в Італії та МЗС. Складається враження що Україна належить до держав третього світу. Вона розташована у центрі Європи, але її громадяни не захищені навіть у дрібницях…

Дмитро

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Зберегти українську родину – завдання дитячої недільної школи у Римі

7 років за зґвалтування