in

В Італії помер український яхтсмен, єдиний у світі переможець Олімпіад у трьох класах

   Валентин Манкін чотири рази піднімався на олімпійський п’єдестал пошани, тричі – на його найвищий щабель. Також він доклав руку до підготовки італійських яхтсменів, які потім увійшли в світову еліту вітрила.

На 76-му році життя в італійському Віареджіо помер знаменитий український яхтсмен Валентин Манкін.

Уродженець Олевського району Житомирської області увійшов в історію світового спорту як єдиний яхтсмен, який виграв Олімпійські ігри в трьох видах парусного спорту.

З кінця 1980-х років Манкін переїхав в Італію, де працював тренером і технічним директором італійської федерації парусного спорту. В Ліворно він відкрив тренувальний центр, в якому проходили підготовку майбутні призери Ігор, зірки світового спорту – Алессандр Сенсіні і Цибулі Девоти.

Валентин Манкін почав підкорювати Олімп в 1968 році у віці 30 років на Іграх в Мехіко, де взяв золото в класі Фінн. На наступних двох Олімпіадах він виступав вже Темпесте, вигравши золоту медаль у Мюнхені-1972, а в Монреалі-1976 був другим із-за зміни партнери буквально за кілька тижнів до старту змагань. А на Олімпіаді в Москві (турнір яхтсменів проходив у Талліні) він перейшов в клас Зоряний, де також виявився краще за всіх.

В останні роки Манкін входив в Українську академію спорту, яка зокрема розподіляла номінації премії “Герої спортивного року”.

http://dt.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

О.Турчинов привітав президента Італії з Днем проголошення Республіки

Путін поскаржився Ренці що на сході України вбивають терористів