in

Гурт “Веснянка” із Рівного взяв участь у Фольклорному фестивалі у Фріулі

У Фріулі відбувся XXIV Folkfest – Vіжнародний фольклорний фестиваль, що має на меті промоцію культури та традицій шляхом конфронтації гуртів, що приїжджають сюди із різних країн світу. У цьому році до участі були запрошені колективи із Польщі, України, Аргентини, Татарстану і звичайно ж – Італії.

Аргентинська танцювальна трупа приїхала із міста Дебото що у Кордобі. Їх виступ полягав у танцях у супроводі гітар, віолончелі та типових аргенинських музичних інструментів. А ще солісти балету виконали незабутне танго в якому поєдналися темперамент, чутливість та краса пристрасті.

Татарстанський театр танцю приїхав із міста Набережні Челни. В Італії він виступав уперше. Артисти виконали національні татарські танці, які глядачі прийняли з величезним захватом.

Слід відмітити, що група танцює з немовірною синхронністю й величезною артистичністю. У супроводі професійного музичного ансамблю переносять учасників дійства в степ, дають відчути непостону атмосферу вітру, волі, безкрайності й краси життевого простору кочового народу. Весь їх виступ дихав поеднанням людини з природою, а в музиці ж звучав перестук копит і дзвін дзвіночків.

Італію представили декілька груп. Перша з них “La Cola Cola”з Барі, має довгу історію творчої дільності і презентує життя своеї землі, використовуючи в елементах танцю традиції весільні та народні пісні. В склад Lisprimulis di zampis входить молодь різних націй, що проживає на території Фріулі. Гурт A.G.F.F, під керівництвом Джорджо Міані, зібрав артистів із 12 регіональних колективів. Обидва колективи показали старовинні італійські танці різних регіонів Італії.

Етнічно-культурний центр “Веснянка” з міста Рівне, був заснований у 1983 році. Це – творча лабораторія, що займається експедиційно – пошуковою, дослідницькою, видавничою, виконавською діяльністю та реконструкцією поліського автентичного співу і гри на традиційних музичних інструментах.

 

Українські артисти привітали глядачів запальними весільними танцями та народними піснями, одягнені в українські національні костюми, що є правдивими музейними експонатами, які керівник Віктор Ковальчук збирає все свое життя.
Фольклорний гурт „Веснянка” неодноразово з успіхом представляв традиційну культуру країни на фольклорних фестивалях і конкурсах в Польщі, Словаччині, Чехії, Угорщині, Болгарії, Греції, Росії, Німеччині, Франції, Італії, Литві, Австрії та багатьох регіонах України.

Надія Фадеєєва

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Ще одна українка загинула від руки ревнивого італійця

Українці північної Італії молилися та святкували разом (ФОТО)