in

Запрошуємо на українську Маланку у Бассана дел Граппа (Віченца)

Українська коляда в Італії? Це ще й як можливо!
Група “Українські Вечорниці” запрошують усіх на “Маланку” у у Бассана дел Граппа, що у провінції Віченца.
Увечері 13 січня, напередодні Нового року за старим стилем, українці традиційно святкують Щедрий вечір (Щедру кутю) або свято Меланки.
Таку назву у народній традиції – Меланки, Маланки, Миланки – свято отримало через те, що за юліанським календарем, яким послуговуються східні православні християни на 31 грудня припадає день святої Меланії Римлянині, яка жила у Римі у ІV-V ст.
Наслідуючи українську новорічну обрядовість, вечір з 13 на 14 січня називають Щедрим тому, що до нього готують щедрий святковий новорічний стіл: вдруге протягом зимових свят вариться кутя, але вже скоромна, а на столі мають переважати м’ясні страви (ковбаси, смажене м’ясо, печеня тощо).
До багатого столу готують також млинці, пироги з сиром, м’ясом, вареники зі сметаною. Головні святочні дійства Щедрого вечора це – щедрування, парубочі та дівочі «Маланки», «Коза».
“Приходьте до нас з Маланочкою поколядувати, історій цікавих розказати, та з Козою поскакати. І гостинці приносіть щоб засіяти на Добро Новий Рік” – запрошують організатори.

Захід відбудеться у неділю 27 січня 2019 з 14:00 по 18:00 за адресою Via Santissima Trinità, 10, 36061 Bassano del Grappa VI, Italia

L'immagine può contenere: testo

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українець намагався вивезти в Польщу …гармату. Куди він її віз?

Ось чому мільйони українців за кордоном не зможуть проголосувати на виборах-2019