in

Зустріч для згуртування

Стабілізація і трансформаця української імміграції у структуровану діаспору є повільною проте незворотньою. Цей процес, як масштабне історичне явище, складає передумови для того, щоб українці в Італії замислитись над своїм майбутнім, формувати яке можливо тільки спільними зусиллями.

Привітавши присутніх, Посол України в Італії Георгій Чернявський відмітив тенденцією втрати українською імміграцією в Італії ознаки тимчасовості, та важливість об’єднання за умов формування діаспори.

Апостольський візитатор для українців греко-католиків Італії та Іспанії Владика Діонізій запевнив про підтримку об’єднавчого починання Українською греко-католицькою церквою. Незважаючи на те, що громадські організації діють у іншій сфері, вони повинні бути на службі людям.

Проаналізувала сучасний стан феномену української імміграції на Апеннінах, динаміку та проблематику її формування, професор україністики Римського університету Ла Сапієнца Олена Пономарева.

У програмі зустрічі, націленої на створення об’єднавчого руху, було чітко вказано пропозицію щодо представлення і обговорення програм формування об’єднаної громадської ради в Італії. Виступаючі висловлювали різне бачення можливого об’єднання, та бракувало змістовних пропозицій і конструктивних ідей. Ряд учасників зустрічі надмірно зупинялися на розповідях дільності власних асоціацій, що часом призводило до безрезультатних словесних обмінів.
Тетяна Кузик, голова Центральної координаційної ради українських об’єднань в Італії, подала пропозиції, серед яких, зокрема, започаткування щорічної конференції голів українських громадських організацій, організація проведення Днів України у Римі, підтримку Незалежного сайту українців в Італії «Лелеки», як основного засобу інтерактивного об’єднання та координації заходів громади та ін. (Повний текст пропозицій тут).

Маріанна Сороневич, головний редактор Української газети та Незалежного сайту українців в Італії «Лелеки» (www.leleky.org), запропонувала усім організаціям користуватися цими ЗМІ для спілкування та обміну інформацією. На її думку об’єднавчі процеси повині починатися саме із цього. Окремі спільноти можуть таким шляхом продемонструвати свою дієздатність на користь співвітчизникам, поширювати досвід, розробляти та приймати спільні рішення.
Присутні сконцентрували надмірну та завчасну увагу над обговоренні кандидата на голову можливої об’єднаної організації.

У своєму виступі голова спілки «Гілка Калини» Анна Умлєва зауважила ініціаторам зібрання, що дана зустріч не підготовлена, не представлено жодного проекту об’єднання українських організацій. Яке воно буде за формою, його цілі і завдання, структура та механізми діяльності і, найважливіше – базові можливості такого об’єднання – наявність приміщення і шляхи фінансування – ці питання не стали предметом обговорення. У зв’язку із цим не може йти мова про вибори голови організації.

Засідання затягнулося надовго. Після виступів і дискусій, було вирішено сформувати тимчасову комісію, що складається із представників різних регіонів країни. Підень представлятиме журналіст Оксана Библів, центральні регіони – Додатковий радник міської мерії Тетяна Кузик, журналіст Маріанна Сороневич та Олексій Городецький, голова Хрнистиянського товариства українців в Італії, північ – Юрій Журавель голова Української громадської правозахисної організації «OБЕРІГ». Завданням комісія є розробити структуру та концепцію майбутньої організації.

Думка про об’єднання українських організацій не є новою. В минулому було щонайменше п’ять спроб здійснити цей задум. Час покаже, чи цьогорічна спроба матиме життєздатне продовження.

Марія КОЗАЧОК

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Допоможіть знайти Наталію Негрій

Можливе об’єднання сім’ї із братом в Італії?