in

Молодіжний хор «Світич» дарував українське мистецтво італійцям

25-ій річниці Незалежності України присвятив молодіжний хор «Світич» свої виступи на двох міжнародних фестивалях духовної музики в Італії.

Студентський колектив Ніжинського державного університету імені Гоголя під орудою заслужених діячів мистецтв України професорів Людмили Шумської та Людмили Костенко тільки-но повернулися з великого турне по Італії. «Світич» дав дев’ять концертів у різних італійських містах, а з фестивалів привіз до рідного Ніжина почесні дипломи і спеціальні відзнаки.

Молодіжний хор «Світич» НДУ під керуванням заслужених діячів мистецтв України професорів Людмили Шумської і Людмили Костенко неодноразово представляв Україну у Європі: вони виступали у Сербії і Греції, двічі в Угорщині, тричі у Франції, Німеччині та Польщі. В Італії славетний колектив побував вп’яте. І одразу на двох фестивалях.

Міжнародний фестиваль духовної музики в Лорето проводиться щорічно протягом 56-ти років. Тут презентують національні стилі хорового виконання духовної музики. Цьогоріч в Лорето прибули колективи з Болгарії, Італії, Польщі, Угорщини та США. А 16-ий Міжнародний фестиваль «Сорі Європа» знайомив італійських поціновувачів хорового мистецтва з колективами різних країн Європи.

Україну на цих двох фестивалях представляв ніжинський колектив. У програмах дев’яти концертів, що пройшли у різних італійських містах, — українська і польська церковна музика, світова класика і український фольклор.

Оргкомітети фестивалів високо оцінили творчий рівень молодіжного хору «Світоч»: колектив нагороджено почесними дипломами та спеціальними відзнаками.

Так студенти і викладачі НДУ виконали надважливу культурно-дипломатичну місію: презентували високохудожнє вокально-хорове мистецтво України у Європі. Пишаємося і вітаємо.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Софія Ротару відсвяткувала 69-річчя на віллі в Італії

У новій колекції Valentino дизайнери осучаснили вишиванки