in

Неаполь. Турне академічного камерного оркестру Івано-Франківської обласної філармонії по південній Італії

Відбулося турне академічний камерного оркестру Івано-Франківської обласної філармонії, під керівництвом Олега Герети, в регіоні Кампанія. Концерти пройшли в Аверсі, Сорренто, Віко Еквенце, Позітано та увінчалося великим успіхом. Бурхливі аплодисменти та захоплення італійської аудиторії – справедлива нагорода за музичну майстерність.

Український оркестр приїхав в Кампанію на запрошення концертної спілки міста Сорренто, під керівництвом Паоло Шівілія. В інтерв’ю він зазначив: «Наша структура особливо любить представляти культурно-артистичну реальність країн Східної Європи, а в останні роки у нас особливо інтенсифікувалася співпраця з Україною. Дуже вдячний українському генеральному консульству в Неаполі за підтримку та оперативне оформлення усієї необхідної документації а також за надання патронату цій акції. Я, особисто, дуже часто їжджу в Україну, оскільки я є президентом культурного фонду «Всесвіт», який сприяє культурним контактам між Україною та Італією. Концентрація українських іммігрантів на півдні Італії є вражаючою. Мені особливо приємно було довести моїм співвітчизникам, що вони – нація з величезним потенціалом, народ,  близький італійцям сентиментально…»

Культурна акція стала ще однією нагодою для підняття престижу України в Італії. Адже протягом 25-ти років своєї діяльності камерний оркестр Івано-Франківської філармонії був взірем високого професіоналізму. Концерти цього колективу, позначені віртуозною технікою виконання та широким репертуаром творів, від бароккової музики й до сучасної, пройшли із аншлагом у Швеції, Угорщині, Польщі, Франції та багатьох інших країнах Європи.

«Найбільша кількість гастрольних поїздок нашого оркестру, – підкреслює керівник оркестру Олег Герета, – була саме в Італію. Ми з великим задоволенням даємо концерти у цьому чудовому краю, тому що італійський слухач – дуже вдячний і підготовлений, з високим розумінням музики. Нам приємно, що українські твори у нашому виконанні тут сприймають з величезною цікавістю. Для музиканта немає щасливішого моменту, ніж, коли публіка аплодує стоячи…»

Італійських пошановувачів мистецтва український оркестр милував творами українських та італійських композиторів.

Наталія ІВАНИШИН

Італійський острів Лампедуза заповнений нелегальними мігрантами

Мілан цікавиться півзахисником Динамо