in

Неаполітанські українці ініціювали згуртування громади

   Українська громада в Італії, підійшла до процесу об’єднання в єдину структуру, яка дає можливість реалізовувати проекти та презентувати себе за кордоном на гідному рівні

Сьогодні в Італії за офіційними даними 250 000 мігрантів з України (за неофіційними близько 800 000 чол.). Українська спільнота в Італії територіально та інформативно розрізнена й розпорошена. З Італії  в Україну перераховуються величезні кошти від мігрантів,  до 1 млрд. євро за рік. Законодавчі  органи влади України  діють відокремлено від громади та не зацікавлені в офіційному статусі громадянина України за кордоном.
Остання сесія Верховної Ради, 9.04.2014, де було поставлено на голосування питання про внесення до порядку денного законопроекту  щодо можливості відкриття додаткових виборчих дільниць закордоном. За – лише 200 голосів! Рішення не прийняте. Далі – міркуйте самі.

Ні для кого не є секретом, що в підтримку майдану та Національної гвардії від «братів, що за кордоном», які заробляють тяжкою працею свої гроші  роками не бачачи своїх дітей, батьків, онуків, надходили сотні тисяч євро та доларів, вже не говорячи про те, скільки підписів, звернень, та різного роду ініціатив по підтримці України було зроблено мігрантами за кордоном.

Але разом з тим, не можна заперечувати, що вже сьогодні сформувався великий прошарок українців, які вже глибоко інтегровані в італійське суспільство (підприємці, асоціації, громадські об’єднання, церковні громади).
Також світові тенденції, що поширюються з кожним днем – впровадження нових технологій, об’єднання та злиття маленьких та розрізнених структур з метою відстоювання та захисту спільних інтересів та власної думки, впровадження інтернет -медіа в життя кожної людини замість звичного телебачення, об’єднання груп людей за допомогою соціальних мереж ( ФБ, Твіттер та інших мереж), полегшення доступу до інформації за допомогою інтернету, посилення  потурання та зневаги до особистості, ускладнення бюрократичних процедур з боку державних органів країн, в яких знаходяться чисельні громади іноземців, які  жодним чином не захищені з боку своїх держав – роблять свою справу, і не завжди погану!

Сьогодні українська громада по всьому світу, а зокрема в Італії, підійшла до процесу об’єднання в єдину структуру, яка включає в себе представників різних напрямків, котрі  спільно, не втрачаючи кожен своїх  індивідуальних функцій, мають можливість реалізовувати проекти та презентувати себе  за кордоном на гідному рівні.

Процес почався з Півдня…

23 квітня 2014 року  в Неаполі, в приміщенні ресторану української кухні  «Козацька забава», відбулася подія, яка дійсно заслуговує на увагу.  

Українські підприємці, керівники українських асоціацій, представники  українських церковних громад, лідери студентських рухів та  спортивних клубів, за ініціативи координаційного центру Євромайданів Італії, які проживають в Неаполі та Кампанії, вперше за останні 7 років сіли за один стіл з єдиною метою – затвердити проект створення потужного об’єднання  української спільноти в Італії.

Проект об’єднання під назвою «Конфедерація української спільноти Італії» презентував  один з представників Координаційного центру Євромайданів Італії Роман Деріпаскін.

В ході обговорення проекту було піднято ряд вже давно «наболілих» питань з життя українського мігранта за кордоном.  Зокрема висвітлено питання, про можливість створення культурних центрів для розвитку української молоді. В розрізі підписання між Україною та Євросоюзом першої частини угоди про співпрацю, обговорювалися шляхи співпраці з українськими підприємцями, які мають на меті працювати з Італією, тим самим, забезпечуючи збільшення робочих місць для своїх співвітчизників. Також розглядалися питання стосовно можливостей  збільшення кількості українських шкіл та спортивних секцій.  

Одним з найважливіших питань  було зазначено те,  що українська спільнота в Італії досі є достатньо розрізнена як територіально так і інформаційно, позбавлена єдності та цілісності. Але вже сьогодні, в світлі останніх подій в Україні, всім стає зрозуміло, що процес єднання українців розпочався, і саме зараз потрібно докласти всіх зусиль для того, щоб був сформований дійсно міцний центр з підтримки «українського мігранта» за кордоном, до якого увійдуть фахівці з різних напрямків.

Також не оминули увагою і ту ситуацію, яка сьогодні склалася на Україні. Зокрема відомо всім, що сьогодні в багатьох куточках Італії проходять багатотисячні майдани та зібрання українців в підтримку наших співвітчизників. Збираються чималі кошти для  допомоги Україні. Але… Наступив час дійсно рішучих кроків, і саме тому, вже сьогодні потрібно, як кажуть, «закочувати  рукава», та починати працювати  на шляху до спільної мети з виробленням загальної стратегії та поступових виважених кроків, а саме дійсно сідати за один стіл  всім – представникам громади, української церкви, української влади в Італії,  підприємцям та видатним громадським діячам.

На зустрічі також був присутній Генеральний консул України в Неаполі пан Леонід  Домарецький,  який висловив свою підтримку даній ініціативі та зазначив, що Генеральне консульство України в Неаполі буде сприяти у становленні цього об’єднання.

За результатами «круглого столу» в Неаполі була створена тимчасова технічна група, яка до наступної зустрічі,  що відбудеться 14 травня 2014 року,  якраз напередодні виборів Президента України, повинна представити своє бачення  стосовно формування основних напрямків діяльності об’єднання та поступових кроків для досягнення поставлених цілей.

Зі слів ініціаторів «…почувши про заплановану подію, до проекту  кожен день почали долучатися нові і нові люди з різних куточків Італії. Відчувши значну підтримку з боку голів асоціацій, відомих громадських діячів, українських підприємців, настоятелів церков та звичайних людей, було прийняте рішення – придати проекту національний статус,  щоб кожен, хто має бажання та можливість, зміг долучитися до спільної справи».
В основу об’єднання покладаються  принципи  «знизу – до гори», та «командна робота», а не навпаки, як це звикли робити протягом вже багатьох років, створюючи різні  сили та проекти під одного лідера.

Вже сьогодні проведено чимало зустрічей та телефонних розмов з представниками різних міст Італії, на яких всі дійшли згоди та одноголосно сказали – Будуємо! Саме тому, наступними кроками буде представлення на обговорення статуту, плану дій, напрямків діяльності  та перелік всіх, хто вже сьогодні долучився до ініціативи.  
Нажаль, ще є дуже багато тих, хто не знає про нашу  ініціативу, але крокуючи крок за кроком,  як кажуть «від дверей до дверей», ми сподіваємося, що незабаром не залишиться того,  хто б не знав про початок такої важливої справи, та хто б залишився осторонь, маючи бажання працювати».

Основним девізом об’єднання мають стати слова – «Тільки Разом» та «Тільки Вперед». Тому що, як відомо, тільки командною роботою, без особистих амбіцій, з допомогою одне одному – дійсно можна досягти певних результатів.

Роман Деріпаскін
comunitaua@gmail.com
+ (39) 327 007 1 007

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Чи поширюється на заробітчан соціальна пенсія?

Українські дипломати в світі і Євромайдан