in

Українська квітка на італійській землі

   Італія долучилася до відзначення 140-річчя з дня народження Соломії Крушельницької, яке виповнюється цього року

 

Велика відданість музі класичного співу й надзвичайна природна обдарованість ввели Крушельницьку в сузір’я найвидатніших вокалістів XIX—XX ст.

В Італії наша славетна співвітчизниця провела більшу частину свого творчого життя, мала величезний успіх та визнання. Стояти з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітто Руффо, Федір Шаляпін.
Крушельницька була замужем за мером Віареджіо, її там пам’ятають і досі, хоча вона назавжди залишила місто 73 роки тому.

В цьому році в Італії пройшов ряд заходів присвячених 140 річниці від дня народження Крушельницької.
У липні в італійському містечку Торре дель Лаго, що неподалік міста Віареджіо, урочисто відкрили бронзове погруддя славетної української оперної співачки (на фото).

У жовтні ряд заходів відбувся під патронатом Посольства України в Італії та мерії Рима в особі додаткового радника Тетяни Кузик, до якого долучилися релігійне товариство «Свята Софія», Асоціація українських жінок-трудівниць, інші асоціації та громадські організації столиці Італії.

19 жовтня в Римі відбулася міжнародна наукова конференція за участі Ірини Криворучки та Данути Білаш, наукових співробітників музею Крушельницької у Львові.

Італійський граф Карло Чезаріні, особисто знайомий із українською співачкою, подарував музею у Львові оригінал її свідоцтва про одруження та оригінал сімейної фотографії.

Про життєвий та творчий шлях геніальної українки розповідали отець – доктор Іван Музичка, доктор Варшавського університету Ростислав Крамар а також голови асоціацій Марія Беднарчук, Віра Хижа, Олесь Горордецький та інші. Модерувала конференцію Маріанна Сороневич, головний редактор «Української газети».

Увечері цього ж дня, в залі Центру польської культури, арії із репертуару Крушельницької виконала Народна артистка України, солістка Віденської опери, Вікторія Лук’янець.

Ще один концерт відбувся 21 жовтня, в італійській церкві Мадонна дей Монті за сприяння пароха української церкви Сергія і Вакха о. Івана Кулика. Для української громади співали народна артистка України Вікторія Лук’янець, заслужена артистка України Наталія Шелепницька, лауреат міжнародних конкурсів Дмитро Андрієць та Іван Максимович, під акомпанемент Віталія Кияниці, Ірини Корчинської та Ірини Зінець.
Роки невблаганно збігають та постать незабутньої Соломії продовжує зацікавлювати та інтригувати сучасників і в Італії і в Україні.

Маріанна СОРОНЕВИЧ

Вибори народних 2012 депутатів в Римі

Столиця Італії солідарна із Тимошенко