in

Українська школа в Римі запрошує

alt   Українська суботня школа «Престиж» діє у Римі уже п’ять років. Це – найбільший навчальний заклад на теренах Італії.

Заняття проводяться щосуботи, в приміщенні італійської загальноосвітньої школи у центрі Рима. У першу половину дня навчаються молодші школярі, а по-обіді за парти сідають старшокласники.

Викладання ведеться за програмою Міжнародної української школи при Міністерстві освіти України. Куратором по Італії є Олександра Кіріна.

У школі вивчаються загальноосвітні предмети відповідно до навчальних програм українознавчого циклу, а також працює дошкільний відділ. Тут працюють досвідчені вчителі, знайомі із специфікою викладання у діаспорі.

altШколярі відзначають українські національні свята, зокрема в цьому році діти приймали солодкі подарунки від Святого Миколая, знайомилися із подіями Голодомору 33-го, пізнавали національні традиції, розписуючи у писанки до Великодня, представляли Україну на римському Святі народів та Параді іноземних шкіл міста, дякували педагогам на Святі вчителя. Важливими подіями у шкільному житті є свято Першого та Останнього дзвоника та випускний вечір, коли діти мають можливість продемонструвати свої артистичні здібності.

Два роки тому у школі було створено дошкільний відділ. Це не звичайний дитячий садок, у класичному визначенні. Тут малята, народжені в Італії, вчаться промовляти перші українські слова, знайомляться із материнською культурою. «На базі нашого дитячого садка почалася розробка методики викладання української як іноземної у дошкільному та молодшому шкільному віці, адже незважаючи на велику кількість українців за кордоном та їх присутність у Європі відповідного методичного матеріалу розроблено не було» – ділиться вихователь Маріанна Сороневич.

Виступ вихованців дитсадка на Святі останнього дзвоника 2013

Ті, хто недавно приїхав в Італію мають можливість поглибити свої знання італійської мови завдяки урокам Іванни Броневич, а також вивчити кроки народних танців у гуртку під керівництвом професійного хореографа Тетяни Чупріної.

«Наша школа не має жодної матеріальної підтримки ні зі сторони України, ні від італійської адміністрації. Ми оплачуємо приміщення та приїзд атестаційної комісії завдяки батьківським внескам. Всі вчителі є волонтерами. Тому запрошуємо меценатів, які хочуть підтримати та зберегти українську мову та культуру за кордоном, до співпраці», – говорить директор школи Тетяна Кузик – «Відвідуючи школу, діти розширюють свій світогляд, вивчають ще одну мову а це – неоціненний скарб для молоді, що бачить своє майбутнє в Україні, та навіть для школярів, які залишаються жити в Італії. Ми вдячні Посольству України в Італії та Українській греко – католицькій церкві за постійну участь у житті учбового закладу».

На Апеннінах поширюється явище, коли діти іммігрантів не отримали середньої освіти в Україні і не навчаються в італійських школах. Такі мають можливість отримати Атестат в школі «Престиж» та шанс змінити своє життя у майбутньому. Класи тут формуються не за віковим принципом. Молодших школярів групують за рівнем знання української мови, а старших – за рівнем уже отриманої освіти в Україні.

Випускники отримують Атестат про середню освіту, що дає їм можливість вступу в українські ВУЗи. У цьому році державні документи про закінчення школи отримало 8 дев’ятикласників та 10 одинадцятикласників. А за час існування навчального закладу путівку у життя отримало 46 випускників.

Школа оголошує запис на наступний навчальний рік, запрошуючи дітей від трьох років. Зацікавлених просимо телефонувати за номером: 3397584432.

Марія Козачок

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

У Києві відкриється документальна виставка «Українська еміграційна журналістика за документами ЦДАЗУ»

Що буде з пенсіями українці, які працюють за кордоном?