in

28 вересня у Римі пройде Марш українських вишиванок (Анонс)

   28 вересня 2013 року у шести країнах: Канаді, Італії, Болгарії, Фінляндії, Молдові та Киргистані пройде «Марш українських вишиванок». Запрошуємо приєднатися до заходу у Римі!

Основна мета «Маршу українських вишиванок» – зробити свято для людей, які дихають Україною, яким її бракує, а також популяризувати українські традиції та символи серед іноземців. Організатори сподіваються, що марші стануть мобілізаційним заходом для всіх українців діаспори.

«Не кожна країна має свої культурні центри та домівки, а в деяких країнах – українські заходи не співпадають з інтересами молоді, молодь просто не цікавиться та є втраченою, через те вона швидко асимілюється. Але кожна країна, де є бодай один українець, носить частину українства та української душі. Через мовні проблеми молодь діаспори так само відходить від деяких вже стандартних заходів в діаспорі. Марш вишиванок – це захід, який є дуже впливовим на молодь та відповідає її інтересам, бо вишиванка є символом української душі, незалежно від того чи знаєш мову чи ні, чи є у тебе домівка чи ні. Ми закликаємо якомога більше діаспорних організацій долучитися до цього свята. Це має значення, бо сила українців в єдності» – поділився координатор «Маршу українських вишиванок» в діаспорі Красімір Панковський (Болгарія).

Цього року централізовано організований «Марш українських вишиванок» у діаспорі відбудеться вперше, проте слід відзначити, що до цього молодь діаспори вже проводила такий захід у Росії, Естонії, Канаді, Японії та ін. Наступного року планується значно розширити коло учасників маршу та зробити його традиційним проектом СКУМО.

«Ідея проведення «Маршу українських вишиванок» виникла під час проведення Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій у серпні цього року в Тернополі. І вже за місяць захід проходитиме у 6 країнах світу. Це показує серйозну та злагоджену роботу молодіжних організацій української діаспори, якій потрібно вчитися багатьом організаціям в Україні. Переконаний, що подібні заходи є надважливими для формування позитивного іміджу України за кордоном» – зазначив представник Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій в Україні Олексій Захарченко.

В Римі «Марш українських вишиванок» пройде в суботу 28 вересня о 11 годині. Організатори – Центральна координаційна рада українських асоціацій в Італії, Українська греко-католицька церква, “Українська газета” в Італії. Старт – після Першого Дзвоника в українській школі “Престиж” за адресою via Puglie 31. Кортеж пройде за наступним маршрутом: via Buoncompagni-via Veneto-piazza Berberini-via Veneto-via Buoncompagni-Puglie 31.

Запрошуємо приєднатися! Бажано щоб учасники кортежу були одягнуні в українські вишиті сорочки, чи мали елементи українського одягу та національні прапори. За їх відсутності, приходіть у білих сорочках.

Приєднуйтесь до події на Фейсбук

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Росія діє як глобальний провокатор

Кращим боксером року визнано Володимира Кличка