in

Українців підтримали в понад 60 містах світу

   Українці за кордоном продемонстрували чи не найбільшу згуртованість за всю історію діаспори

Від Сеула до Токіо, від Калінінграда до Тбілісі, а також уже традиційно у США і країнах ЄС українці провели понад 60 акцій солідарності з Євромайданом і вшанування загиблих під час сутичок у Києві, – повідомляє VIDIA.

У Канаді українці солідаризувалися щонайменше в семи містах – Оттаві, Манітобі, Монреалі, Ванкувері, Вінніпезі, Едмонтоні та Торонто. В Едмонтоні українці провели свій Автомайдан.

У США українська діаспора організувала мітинги солідарності щонайменше у 18 містах – Атланті, Ралі, Остіні, Бостоні, Клівленді, Колумбусі, Х’юстоні, Сіетлі, Лос-Анджелесі, Сан-Франциско, Нешвіллі, Філадельфії, Нью-Йорку, Карнегі, Піттсбургу, Міннеаполісі, Вашингтоні та Чикаго. Кілька з цих протестів потрапили в новини на місцевих телеканалах.

Близько 300 осіб, переважно українці, які живуть і навчаються у Відні, організувалися через соцмережі й узяли участь в «Українській ході». З цією метою в австрійській столиці спеціально перекрили так званий Рінг – найбільшу кільцеву вулицю в центрі Відня.

На зустріч у Барселоні зібралися сотні людей, серед яких – і корінні іспанці, й українські мігранти. Скорботу за загиблими та підтримку протестувальникам висловили також жителі Валенсії.
Акція на підтримку українців пройшла у столиці Південної Кореї, де біля посольства України влаштували невеличкий меморіал за загиблими.

Біля імпровізованого меморіалу мали змогу віддати шану чоловікам, які загинули в Києві, і жителі Сан-Паулу.
Українська діаспора в Сіднеї попри те, що 26 січня – національний день Австралії, назвала його днем жалоби. На поминальну службу зібралися десятки людей.

Понад 700 українців зібралися в центрі Лісабону – на площі Комерціо, щоб звернути увагу португальського суспільства на події в Україні.

Українці вшанували загиблих щонайменше у п’яти містах Німеччини – Берліні, Нюрнберзі, Франкфурті-на-Майні, Кьольні та Кілі. «Раніше неможливо було уявити, щоб у центрі Європи лунали постріли, люди помирали, їх викрадали та катували… Люди, які відповідальні за це, сидять в уряді, який більше не може існувати і який повністю утратив свою легітимність та уже безліч разів потопав у брехні», – написали ініціатори акції у Кьольні.

У Празі відбулася скорботна хода «Стоп диктатурі в Україні». У Франції (на фото) до пам’ятних акцій приєдналися Париж та Ліль, у Італії Євромайдани відбулись у Римі, Венеції і Болоньї. У Ризі українці влаштували пікет поблизу монументу Свободи, де вшанували загиблих квітами та свічками. У Женеві українці пікетували штаб-квартиру ООН. Мітинги провели також українці Осло, Копенгагена, Афін, Бухареста, Будапешта, Кракова, Любліна.

За останні дні кілька акції солідарності пройшли й у Грузії. Зокрема, підтримали українців у Зугдіді, Ахалціхе, Батумі, Телаві, Кутаїсі та Руставі. У Тбілісі активісти зібрали Автомайдан. Кількадесят автомобілів, прикрашених українськими та грузинськими прапорами, проїхали вулицями грузинської столиці. Зустрічні автомобілі вітали їх сигналами, підтримуючи акцію.

Мітинг на підтримку київського Майдану пройшов у Калінінграді. На так звану «вахту солідарності з Майданом» вийшли два десятки мешканців найзахіднішого регіону Росії. Більш ніж годину вони спілкувалися з людьми на вулиці

. Напередодні мітингу активістів ображали та погрожували їм в інтернеті, однак акція пройшла мирно.
Мітингарі тримали в руках транспаранти із написами «Банду геть!», «Росія, встань з колін», «Смерть тиранам, світ хатинам – війна палацам», «Янукович – уходи». Частина пішоходів вигукувала демонстрантам фрази про бандерівців і фашистів, дехто зупинявся для спокійної розмови. Поряд із «вахтою» чергували міліціонери та чиновники держадміністрації.

Віддали шану загиблим і в Японії. У Токіо українці принесли на акцію фотографії загиблих, символіку, плакати японською мовою, висловившись проти диктатури та державного терору в Україні.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

За годину до крові

У Перуджі відкрилась нова українська школа