in

V Всесвітній Форум українців відбудеться у Києві в серпні

V Всесвітній Форум українців відбудеться у Києві 19-21 серпня – в межах заходів з відзначення 20-річчя Незалежності України. Про це повідомив голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Дмитро Павличко – заступник голови оргкомітету

Дмитро Павличко повідомив, що учасники Форуму обговорять актуальні проблеми зарубіжного українства. “Форум обговорить найболючіші проблеми, перешкоди, які є сьогодні у нашому світовому спілкуванні, адже материкова Україна і 20 мільйонів зарубіжних українців – це світова система, один організм”, – підкреслив він.

Голова УВКР зазначив у цьому плані, що “справа зарубіжного українства запущена”. “Попереднє керівництво Української держави зарубіжним українством по-справжньому не займалося. П’ять років УВКР ставила перед попереднім урядом багато питань, які не були реалізовані”, – наголосив Д.Павличко.

Найперше, за його словами, не була реалізована мовна програма Української держави, схвалена на ІV форумі, що насамперед передбачала захист української мови як єдиної державної.

“Ми знову говоритимемо про українську мову як про єдину державну, бо Президент заявив, що вона у нас – єдина державна, одначе він не сказав, що закон, який лежить у Верховній Раді про російську мову як другу державну, відкинутий і що у нас немає загрози запровадження другої державної мови”, – наголосив голова УВКР.

“На форумі очікується виступ Віктора Януковича. І ми сподіваємося почути це в його промові, бо це – головне”, – додав Д.Павличко.

Джерело: Укрінформ

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

В Італії хочуть заборонити бурку

Допоможіть знайти Нестерук Юлію Вячеславівну