Багато тих, хто після початку повномасштабної війни знайшов притулок в Італії, намагаються налагодити своє життя, освоїтися в країні з іншою мовою, звичаями та культурою. Знайти себе в новому середовищі багатомільйонного Рима допомагає міжнародний проєкт “Contact2U”.
Його основною ідеєю є зібрати українську спільноту для спілкування і взаємної підтримки, шляхом створення горизонтальних зав’язків та нетворкінгу.
Коло витоків проєкту стояли чудові жінки, які приїхали в Італію у різний час та перекинули місточок між двома країнами.
Світлана Лук’янченко – засновниця та куратор проєкту, двічі біженка, спочатку – переселенка із Луганська, а потім – із Дніпра. Із 2022 року у команді із Романом Кандибуром, Світлана працювала над підтримкою внутрішніх переселенців в Україні у проєкті «Сontact2U. Дніпро», а далі – перенесла свій досвід в Італію. Їх спільний проєкт “Contact2U”, набувши міжнародного характеру, зараз паралельно проходить і в Дніпрі, і в Римі.
![](https://www.gazetaukrainska.com/wp-content/uploads/2023/09/WhatsApp-Image-2023-09-19-at-15.36.20-1024x682.jpeg)
Світлана Ковальська, голова «Асоціації українських жінок працівниць» із багаторічним досвідом імміграції та проведення численних соціально-культурних заходів в Італії, надала організаційну підтримку та забезпечила підтримку римських благодійних товариств.
Психолог Олена Беднарчук, на групових та індивідуальних зустрічах, допомагає жінкам знайти внутрішній ресурс для опрацювання психологічних наслідків травмуючих подій та імміграції.
![](https://www.gazetaukrainska.com/wp-content/uploads/2023/09/Contact2U-3-1024x883.jpg)
Проєкт започатковано у січні 2023. На римські зустрічі, спілкування і воркшопи приходять українці нової хвилі, які приїхали в Римі після російського вторгнення, а також ті, хто уже давно живе в Італії.
![](https://www.gazetaukrainska.com/wp-content/uploads/2023/09/Contact2U-1-1024x869.jpg)
Найяскравішим цьогорічним заходом став виступ Українського плейбек театру із Берліна.
Як живуть українки у Римі?
Як шукають роботу?
Як підтримують зв’язки з Україною?
Що відбувається у їх душі?
Під час вистави глядачі ділилися особистими історіями, а досвідчені актори відтворювали їх на сцені, використовуючи глибинне слухання, емоції та почуття. Навіть жахливі історії підсвічувалися з позитивного боку, давали відчуття безпеки та продовження життя.
Доведено, що цей інструмент допомагає подолати важкий травматичний досвід. Коли люди діляться своїми історіями, вони відчувають полегшення, а атмосфера, створена ведучим перфоменсу, сприяє переосмисленню того, що сталося . Спілкування переходить на глибинний рівень духовних процесів. Сам факт розповіді має терапевтичний ефект.
![](https://www.gazetaukrainska.com/wp-content/uploads/2023/09/Contact2U-4-1024x896.jpg)
Проєкт “Contact2U” зібрав людей з усієї України, від Сходу до Заходу, стираючи грані між давніми та теперішніми іммігрантами, наближаючи їх.
Досвід в усіх різний, та ми разом, бо ми – Українці.
Раді бачити усіх у нашому колі. У майбутньому планується проведення інших українських, та спільних з італійцями заходів. Запрошуємо приєднатися до ФБ сторінки Українська спільнота в Римі. “Contact2U” та слідкувати за анонсами.
Організатори висловлюють особливу подяку організаціям COMI та CESV за надання приміщення для проведення заходів, а також Progetto Diritti за безкоштовну юридичну підтримку учасникам проекту.
Найважливіші новини для українців в Італії у соцмережах Facebook, Instagram і Телеграм.
![](https://www.gazetaukrainska.com/wp-content/uploads/2022/10/Cerchi-un-lavoro-che-ti-faccia-crescere-professionalmente-1024x577.png)