in

“Displaced. 12 історій з України” – У Римі інавгуровано виставку про біженців з Донбасу

У Римі триває виставка,  що розповідає складний життєвий досвід переселенців з Донбасу.


На порозі Європи йде війна, про яку в Італії говорять мало з політичних причин. А тим часом, в озброєному конфлікті, що почався у 2014 році слідом за з анексією Криму, на Донбасі загинуло 11000 українців і близько 2-ох мільйонів були вимушені покинути свої домівки.

6 грудня в Римі було інаугуровано фотовиставку “Displaced. 12 stories from Ukraine”, у якій, особисті історії та світлини відомого українського фотографа Сергія Сараханова, розповідають складний життєвий досвід людей Донбасу. Вона має на меті привернути увагу європейських народів до російської агресії на Сході України.

Виставка проходить у стратегічному місці італійської Столиці – на площі Сан-Сільвестро перед комплексом палацу Маріні, де розташований конференц-зал та офіси Камери депутатів італійського Парламента.

Її турне почалося з Києва, та пройшло по різних європейських країнах, зокрема у Брюсселі і Лондоні. Після Рима вона буде виставлена у Гаазі і Парижі.

На урочистостях відкриття експозиції Посол України в Італії Євген Перелигін закликав до створення мостів солідарності між двома країнами, Грег Х’юстон Політичний радник посольства Великобританії підтвердив намір Сполученого Королівства і надалі надавати Україні політичну, технічну і гуманітарну підтримку. Мауріціо Еспозіто, президент муніципалітету Риму, зауважив, що ця подія об’єднує обидва народи, які пережили жахи війни.

Олег Перетяка, один із головних героїв виставки, розділив долю із мільйонами донбасівців. Доцент Державного університету Луганська і прихильник територіального суверенітету України, його ім’я було внесено в чорний список терористів, що рівнозначне прямій загрозі життю. “Я – російськомовний українець, а «русскій мір» прийшов з танками, щоб мене «звільняти». Мене не потрібно звільняти!” – оповістив луганчанин на інавгурації.

Проект, ініційований урядом Великої Британії через Посольство Великої Британії в Україні та Британську Раду в Україні, організовує канадська неурядова організації Stabilization Support Services. Координацією в Італії займалася Тетяна Тарасенко.

Виставка триватиме до 14 грудня. Скористайтеся можливістю відвідати її, приводьте своїх друзів і залишайте свої думки та побажання Україні.

Після завершення туру, повідомлення з різних країн Європи, будуть представлені у Києві.

Маріанна СОРОНЕВИЧ

__________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Генеральний консул України в Мілані запрошує на зустріч

Програма Днів української культури в Римі