in

Радість різдвяного спілкування у К’яварі

Вертеп української спільноти Генуї приїхав до К’яварі із радісною звісткою народження Христа

«Що то за предивна в світі новина, що Діва Марія сина родила! – З такою радісною звісткою вертеп української спільноти Генуї їхала до К’яварі. Цілком випадково я зайшла в їх вагон, де головний режисер, постановник, сценарист і керівник хору – все в одній особі – п. Ольга проводила репетицію. Діалоги, репліки, віншування і звичайно – коляда. Пасажири-попутники зачаровано вслухалися в мелодію української мови. Сіньйора, що сиділа поруч мене, захоплено висловилась: «Incridibilmente bello!» (надзвичайно гарно!).

 

Костюми для виступу. виготовили кілька років тому, щоріздва  їх оновлюють, удосконалюють так, що з року в рік вони багатшають та красивішають – оригінальне вбрання нечистого, ніжно-повітряно-легкий – ангела. Прикрасою вертепу є два національні костюми Карпат та Поділля, у яких виступали Оксана Васюта та Ольга.

Присутність такого колоритного персонажу як торговця-Мошка (Дарія) дуже розважило глядачів. Ще б пак! Все він мав до продажу: завіси до стодоли, замки та засуви до дверей, вуздечки для коней, цвяхи та гвіздки та майтки на дівки.

І ось у святковій тиші лунають перші стрічки коляди,  нової, не з традиційних. Уся церква затамувавши подих, слухає. Жінки із Східних областей України, особливо зворушені – немає у них такого звичаю. Більш відомі різдвяні пісні співають усі присутні – байдужих немає. В спільній коляді єднається Схід і Захід, взаємно збагачуються православні, католики, греко-католики. Ми всі – українці, один народ, одна сім’я, один звичай.
Господарі віддячили виступаючих бурхливими аплодисментами та багатим різдвяним столом. І чого там тільки не було! Навіть «Пташине молоко» – справжні витвір кулінарного мистецтва, що одразу зник із тареля… А от голубців із підливкою у «виконанні» Марії Василівни Коханої вистачило й на добавку.

За спільним обідом нові знайомства, обмін адресами та номерами телефонів, коляди, віншування та радість різдвяного спілкування.


Тимчасово в Генуї,
Олександра КЛІЩ

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Тест італійської для отримання карти на проживання

Зразок іспиту італійської мови для отримання карти на проживання