in

“Горіхи до куті передала мама загиблого кіборга” – як українці святкують Різдво в Італії

В італійському місті Удіне восьмий рік поспіль відбувся Різдвяний вечір з кутею, який влаштувала місцева Асоціація українців “Україна-Фріулі “

Асоціація українців в місті Удине сьомий рік поспіль святкує Різдво. Фото: Вікторія Скиба

Про це Gazeta.ua розповідає голова асоціації, волонтер Вікторія Скиба, яка живе в Італії більше 15 років.

Щоразу на святкування збираються близько ста людей. Для усіх готують пампушки і традиційну кутю. Пшеничне зерно та горіхи передають друзі чи родичі з України. Родзинки зазвичай купують в Італії.

“Цього року горіхи для куті нам передала мама Героя України Івана Зубкова з Хмельниччини, який загинув у бою за Донецький аеропорт. У нього залишилося дві дочки. Ми від діаспори надсилали їм та сім’ям інших загиблих бійців пакунок із солодощами до Дня святого Миколая. Було надзвичайно приємно отримати таку подяку у відповідь”, – розповідає Вікторія Скиба.

Під час святкування не обійшлося без щорічного Вертепу з колядками, Маланкою та козою. Також поширювали календарі Юрія Журавля “Знай наших”, який вміщує 108 портретів українських видатних особистостей та короткі відомості про їх діяльність, подвиги, винаходи, твори та цитати і вислови, що стали крилатими. Виручка від їх продажі піде на потреби українських солдатів.

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 ______________________________________________

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

Україна відкриває 10 українських візових центрів за кордоном

Папа Франциск відвідає українську базиліку в Римі