in

В iталійському Люрді йшла до Першого Причастя 9-ти річна україночка Роксолана

Як складеться доля новоприбулих шукачів за щастям? Як зуміє поріднитися з невідомим довкіллям школярка? Сподіваємося, що зуміють подолати труднощі злагодою у сім’ї, терпінням і щоденною працею та вірою.

 

 

Роксолана Савка народилася і виросла в селі Верхня Білка Пустомитівського району на Львівщині. Її мама Ганна три роки тому залишила донечку на чоловіка Василя та батьків опіку і подалася до Італії. Можна сказати, доля зглянулася. Знайшла роботу. Залагодила з документами. А що головне, – добилася з’єднання сім’ї. Не поверталася – “летіла” додому, аби пригорнути нарешті своє серденько!

Кілька місяців тому вже втрьох приїхали до Падуї. Як кажуть, на “голе” місце. Чужі люди. Чужа мова. Усе чуже. Шукають розради та підтримки в українській спільноті, що гуртується довколо місцевої церкви. Перші подорожі. Нові враження.

Великою материнською офірою стала поїздка у числі прочан з Падуї та Есте до Лорето та Сан-Марино. Сама мама, на жаль, поїхати не змогла – мусіла йти на роботу. Але своїх рідних поблагословила у добру путь. Незабутнім життєвим моментом для україночки з таким красивим ім’ям Роксолана, а також для її батьків стане ця подорож. Адже саме тут, у Лорето, яке так велично зветься італійським Люрдом, отець Андрій Твердохліб, капелан для українців у Падуї, звершив для Роксолани Савки торжество – обряд Першої Сповіді та урочистого Святого Причастя.

Як складеться доля новоприбулих шукачів за щастям? Як зуміє поріднитися з невідомим довкіллям школярка? Сподіваємося, що зуміють подолати труднощі злагодою у сім’ї, терпінням і щоденною працею. А мама Ганна таки твердо переконана, що і вона щиро помолиться у тому величному світлому храмі.

Олена КАНАРЧИК

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

На Закарпатті вилучили три мотоцикли майже за 150 тисяч

78% хворих на СНІД на Закарпатті – заробітчани