in

Італійський скульптор отримав орден за пам’ятник жертвам Голодомору

Італійський скульптор Армандо Лекка отримав державну нагороду України – орден “За заслуги” ІІІ ступеня – за виготовлення пам’ятника жертвам Голодомору 1932-33 рр. в Україні, встановленого на італійському острові Сардинія у місті Кальярі. 

 

Урочисто вручив нагороду посол України в Італії Євген Перелигін, повідомляє сайт української дипустанови.

 

“24 лютого 2018 року на Сардинії, в присутності мера м.Дечімоманну, місцевої влади, української громади та численних італійських друзів, відбулось урочисте, надзвичайно тепле й дружнє вручення Послом України в Італії державної нагороди України ордена “За заслуги” ІІІ ступеня італійському скульптору, автору монумента Голодомору 1932-33 рр., встановленого в м. Кал’ярі, пану Армандо Лекка”, – повідомили в посольстві.

 

Під час церемонії нагородження більшість виступаючих відзначали те, що скульптор Армандо не лише вклав у монумент душу, але й трансформував у камені ставлення народу Сардинії до страшної трагедії українського народу.

 

“Державна нагорода України – це не тільки висока оцінка майстерності, але й відзнака важкої праці скульптора, завдякі якій тема Голодомору постійно присутня на теренах Сардинії та Італії”, – відзначили у дипустанові.

 

Нагадаємо, на італійському острові Сардинія у місті Кальярі 17 грудня 2016 року відкрили перший пам’ятник в Італії жертвам Голодомору 1932-1933 років. Монумент встановили серед оливкових дерев у центральному парку Монте Кларо.


Скульптура у формі п’яти жіночих фігур висотою понад 2 метри і шириною 65 сантиметрів виготовлена із каменю жовтого трахіту, що, за задумом митця, символізує колір пшениці.

 

Фото Посольства у Фейсбуці

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 ______________________________________________

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

Соціальна підтримка сім’ї в Італії ”Carta della famiglia 2018”

Вибори в Італії: перемогли євроскептики і популісти