in

Фестиваль «Гілка Калини-2009» назвав переможців

Цьогорічний підсумковий концерт Міжнародного українського мистецького фестивалю “Гілка калини – 2009” став знаменною подією у житті української громади Італії

Організатором фестивалю та його генеральним спонсором є Спілка «Гілка калини», у цьому році його співорганізаторами стали Посольство України в Італійській Республіці, мерія Риму, італійська волентерська організація «ACISEL», товариство зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ», також  підтримка була надана з боку інституцій УГКЦ.

Фінальний концерт пройшов 20 грудня у Auditorium del Massimo за участю переможців відбіркових турів у Римі, Болонії та Неаполі українських артистів, що проживають в Італії, Франції, Португалії і Молдові та гостей з України та Італії.

У рамках фестивалю було репрезентовано сучасний український живопис роботами дев’яти українських художників, які працюють і живуть в Італії. А також відбулася ярмарка українських книг видавництва «Світ успіху»

Приємно, що у концерті прозвучали італійські народні пісні у виконанні зведеного хору з колективів Coro della terra (диригент Alessia Calcagni), Coro meridies dell’aureliano (диригент Carmelina Sorace), Coro diapason del A.M.C.R. (диригент Fabio De Angelis).

Ведучі концерту Тетяна Братішко, Катерина Черневська, та Андреа Джуліолі радо вітали у залі поважних гостей: Георгія Чернявського, Надзвичайного  і Повноважного Посла України в Італійській Республіці, Василя Яковенка, радника Посольства, Кочубей Наталію, радника з питань культури Посольства України у Франції, Марію Квінто, відповідальну за роботу із іммігрантами від громади Св. Егідія, із Вікаріату, від фундації «Мігрантес», від парохії Свв. Сергія і Вакха, генерального курія оо. Василіан, Українських папських колегій ім. Пресвятої Богородиці Покрови і ім. Св. Йосафата та релігійного Товариства «Свята Софія».

Зал, а в ньому було чимало італійців, надзвичайно тепло приймав конкурсантів і гостей фестивалю з України – ансамбль “Ластівки” Київського будинку вчителя, Олександра Василенка, Народного артиста України.

Дирекція фестивалю висловила подяку інформаційним спонсорам, зокрема Українському національному інформаційному агентству – УКРІНФОРМ Українській газеті в Італії, Незалежному сайту українців в Італії «Лелеки», Українській Світовій Інформаційній мережі УСІМ. А також підтримку Фестивалю надали International assistence servic-агенство допомоги іммігрантам Італії, директор Неоніла Кушпетюк, Сompania “Monolit- Italia”, директор Володимир  Бекиш, Sindacato Italiano Diritti dell’Uomo, директор Андрій Мрічко, магазин «Смак», директор Денис Пелих.

Лауреатами ІІІ премії стали: поет і композитор Володимир Крамар з Тернопільщини (м. Рим, Італія); ІІ-ої премії – тріо “Журавка” у складі Майї Рудь, Тетяни Стельмах, Лариси Бабенко (м. Фатіма, Португалія); І премію завоювала студентка Світлана Сасу (Придністров’я, Молдова). Спеціальним диплом відзначено гурт “Переродження” у складі Віля Гришкова та Роми Манчула (м. Мілан, Італія). Глядачі віддали свої симпатії маленьким співачкам: десятирічній Софійці Поляк, восьмирічній Марійці Соляник – (Париж, Франція) та десятирічній Іннесі-Інні Юзюк, юній коломийчанці, переможниці багатьох престижних дитячих конкурсів.– (Коломия, Україна).

За оцінкою не тільки нашою, а передусім італійської публіки фестиваль справді вдався, прокоментував подію Надзвичайний і Повноважний Посол України в Італійській Республіці Георгій Чернявський. Впевнений, що ця громадська ініціатива матиме продовження, оскільки вона слугує самоорганізації трудових мігрантів у країнах теперішнього їхнього помешкання. Безперечно, що державні інституції мають формувати невідкладно належний ресурс не тільки для підтримки подібних акцій українських громадян за кордоном, а й для вирішення багатьох проблем заробітчан як у їхньому середовищі, так і на міждержавному рівні.

Петро КУЛІНЕЦЬ  та Маріанна Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

У Римі через брак бюлетенів, проголосувати на виборах змогли не усі

Голосування за Президента Ющенка у Римі