in

Отець Марко Семеген: «Просимо українців до Риму з нагоди благословення відновленого Собору святої Софії»

   Українці з цілого світу з’їдуться на Всенародну прощу до Риму. З 13-го до 15-го жовтня цього року з нагоди благословення відновленого Собору святої Софії в Римі відбудеться Всенародна проща, яку очолить Глава УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук). Частина заходів відбудеться у Ватикані за участю Святішого Отця Венедикта XVI.

    Це паломництво було ініційоване Главою нашої Церкви Блаженішим патріархом Святославом. Просимо українців до Риму з нагоди благословення відновленого Собору святої Софії. Це є рік патріарха Йосипа Сліпого з нагоди 120-річниці від дня народження і властиво, собор Римської Софії є дитиною Блаженнішого патріарха Йосипа, який завжди говорив, що цей собор буде місцем, яке збиратиме всіх сущих. Собор був реставрований і тому ця проща є для того, щоб знову поблагословити і освятити його, а одночасно подякувати Богу за дар життя Блаженнішого патріарха Йосипа Сліпого.

    Це паломництво до вічного міста, воно є з ініціативи нашої церкви, але не є виключно захід нашої церкви. В жовтні починається Рік віри, який офіційно відкриє папа Бенедикт ХVI. І це паломництво вже є включено як один з пунктів програми відзначеним цього року цілої католицької церкви, тому набуває великого масштабу.

    Програма прощі є такою:

    13 жовтня о 17.00 год відбудеться Велика Вечірня, яку очолить Блаженніший патріарх Святослав і відбудеться благословення собору святої Софії.

    14 жовтня, в неділю, о 10.00 год Архієрейська Літургія, яку очолять Блаженніший патріарх Святослав, всі наші єпископи з України та діаспори. І очікується велика кількість гостей, високих достойників, кардиналів, які після Богослужіння будуть промовляти до паломників.

    А о 17.00 год в залі Павла VI відбудеться великий святковий концерт на честь Святішого отця Бенедикта Папи Римського, чиєї присутності ми очікуємо під час концерту. І з нагоди цього паломництва вірні отримають його апостольське благословення для себе і своїх родин. Очікуємо, що на цю прощу прибуде багато українців з усіх куточків світу.

    Oтець Марко Семеген, пасторальний координатор для українців греко-католиків в Італії

    Дуже важливо, що дійшло до такого великого акту і відремонтований належно Собор святої Софії, адже це унікальна споруда, яка не має аналогів. Внутрішній простір собору  є у суцільній мозаїці, яка відшаровувалася від стін, були певні окислення, і зараз це все приведено до порядку. Це наша, українська архітектурна перлина, яка знаходиться в Римі.

    Цей собор був побудований, коли церква була в підпіллі, в репресіях, а зараз є включена в гроно існуючих церков, які вільно функціонують по всьому світу. Тому думаю, така проща  буде корисно для тих, хто може вписати цю подію у свій графік і виділити для цього кілька днів.  А ми зацікавлені в тому, щоб львів’яни максимально долучилися до цього заходу, адже там буде змога не лише помолитися, а помолитися разом з українцями зі всього світу

    Богдан Панкевич, радник міського голови Львова

    Організовуючи нашу прощу, ми дійшли до висновку, що було б дуже добре зробити її в контексті двох філярій, двох осіб наших слов’янських народів, тобто ми розробили програму Івана Пала ІІ і кардинала Йосипа Сліпого.

    Що це значить? Ми будемо їхати до Риму через Польщу і відвідаємо Краків, де буде покладений акцент на особу Кароля Войтили, розповімо про його історію життя. І після того поїдемо до Ченстохови, де ми подали заявку, щоб всі наші вірні, які там будуть, відвідали Літургію безпосередньо перед самим образом Ченстоховським, який теж має певну історію, пов’язану з Україною.

    І після того буде сама проща до Риму, де буде контекст відновлення Собору святої Софії. На сьогоднішній день до нашого паломницького центру вже записалося близько 230-250 осіб на прощу з нічними переїздами, яка є дешевшою і близько 70-75 осіб без нічних переїздів, тому ми створили дві прощі. В нас є ще вільні місця, тому ми запрошуємо взяти участь у цій прощі. Всю інформацію про необхідні документи можна знайти на нашому сайті

    Андрій Делісандру, директор паломницького центру «Рафаїл»

Паломництво до Вічного міста є ініціативою Синоду єпископів УГКЦ та включене в календар Року віри, святкування якого розпочнуться в Католицькій Церкві 11 жовтня 2012 року. В перший день прощі відбудеться Вечірня та благословення відновленого собору Святої Софії,  вранці наступного дня буде відслужено Архієрейську Літургію, яку очолить Патріарх Святослав (Шевчук), та запланований на вечір концерт української сакральної музики в аулі Павла VI на честь Святішого Отця Венедикта XVI.

Для впорядкованої організації цього заходу було створено інформаційний веб-сайт (http://santa-sofia.org), де можна ознайомитись з програмою прощі та отримати акредитацію для журналістів.

Відеоролик щодо прощі можна переглянути тут: http://depositfiles.com/files/buz9ovccj.

Повний текст на сайті Львівської міської ради: http://city-adm.lviv.ua/portal-news/society/religion/206353-otets-marko-semehen-prosymo-ukraintsiv-do-rymu-z-nahody-blahoslovennia-vidnovlenoho-soboru-sviatoi-sofii

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Робота за кордоном нині інша ніж 20 років тому

Телефон для заробітчан