in

«Веселі канікули з Богом» для українських дітей Казерти

   У мальовничому куточку Італії в горах міста Лібері, з 21 по 28 червня 2015,  вперше проведено літній табір для українських дітей.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

“Боже, мій Боже, з Тобою пісня,
З Тобою правда і надія,
З Тобою в смутку перемога,
З Тобою радісна дорога”

 

Унікальність табору полягала у тому, що його виховники зуміли поєднати найкращі методики та практики дитячо-юнацького таборування. Метою табору було духовне та морально-етичне виховання дітей, пробудження у дитячій свідомості українського духу. Велика увага приділялася самодисципліні, вмінню згуртовуватися, виявляти любов та повагу до ближнього, та усвідомити, що будь-який вчинок має свій наслідок.

Надзвичайно патріотично та зворушливо усі дітки розпочинали свій день з молитви та гімну України. Щодня, кожної години дітям проводилися гутірки, де вони мали змогу опановувати різноманітні навички та дізнаватися багато цікавої, а також корисної інформації:

·          Свята Літургія за Україну та Парафію, яка повсякденно укріплювала любов до Бога та розуміння Богослужіння;

·          Духовні бесіди;
·          Українські пісні у супроводі гітари з братом-семінаристом Петром;
·         Танці;
·         Англійська мова;
·         Гутірка з в’язання вузлів;
·         Гутірка ‘’весела українська мова”;
·          Малюнок на склі;
·         Художнє оформлення листівок;
·          Гутірка з надання першої медичної допомоги;
·          Вивчення Азбуки Морзе;
·          Орієнтування за компасом, годинником та природніми об’єктами;
·         Складання мапи азимутального ходу;
·          Майстерність складати та розпалювати ватру

Цей багаж знань, який малі українці та україночки отримали у таборі.

За словами учасників табору, їм найбільше запам’яталися вечірні ватри, на яких усі разом ділилися враженнями за прожитий день, співали українські пісні та “пускали” традиційну таборову іскру від серця до серця, яка доповнювала ватру відчуттям єдності та любові. Вечірня молитва була наповнена подякою Богу за прожиту щасливу днину, та надій і сподівань на наступний день.

Родзинкою табору стало приготування українських традиційних страв на багатті за безпосередньої участі таборян. Найбільшою атракцією для “найчемніших” було миття таборового казана. Моментом істини для багатьох стало сходження на дві вершини гір. На першій з них діти відвідали ґроту (печеру) з сталагмітами та сталактитами. Ґроту, яка є посвячена Архистратигу Михаїлу ще з IXстоліття. На другій, перед дітьми розгорнулася панорамна краса гір, моря та краєвидів, включно з вулканом Везувієм, Неаполем та о.Іскія.  Походи в гори загартували витривалість, мужність та відчуття взамодопомоги. А вигадані виховниками “вигуки” як от: “Про бджоли”,“Про чашку”,“Про Азимут 200”, ще більше підіймали їх “бойовий” дух та настрій. Особливе захоплення викликала у дітей велика теренова гра, у якій вони на практиці застосовували знання, здобуті протягом тижня у таборі. Вони дійсно відпочили від сучасного світу, який обтяжує їх мобільними телефонами, інтернетом, телевізором, комп’ютерними іграми, та побули в єдності з Богом та даною Ним природою.

Наші дітки зрозуміли, що в житті передусім є Бог і Україна. Розумні, щирі, чесні, виховані, освітчені та дружі діти – наше майбутнє. Виховники табору з гордістю та впевненістю ствердили: “Козацькому роду – нема переводу!”

Літній табір для українських дітей “Веселі канікули з Богом” було проведено під патронатом та меценацтвом Парафії “Пресвятої Тройці” міста Казерти, що у Південній Італії, завдяки ініціативі о.Ігоря Данильчука та пані-їмості Галини, втілили його Євген Кузьмич та Ярина Дишель. Дуже важливою була духовна підтримка брата-семінариста Петра Маковецького. Вагомим внеском стали фото та відеоматеріали Олександра Могильова. Сердечне спасибі парохові італійської парафії отцю Сальваторе Заґарія та його парафіянам за гостинний прийом наших дітей.

Меланія КВІТКА

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=YQ0Jzko_bS4

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Митники вилучили привезені з Італії мопед «Piaggio» та раму «Honda»

Дитячий літній табір у Казерті (ФОТО)