in

За підсумками «Джиро д’Італія» Ярослава Поповича нагородили призом «Невтомний утікач»

Український гонщик розпочинає підготовку до велоперегонів «Тур де Франс»

Відомий у світі велогонщик Ярослав Попович завітав додому, до рідної України. Розмову ми розпочали з недавньої багатоденної велогонки «Джиро де Італія», в якій у складі команди «Радіо Шек» брав участь Ярослав.

– Як оцінюєте виступи на «Джиро» – свій і команди? В індивідуальному заліку ви були серед лідерів, зайняли в підсумку 5-те місце…

– Ставив за мету виграти хоча б етап багатоденних велоперегонів «Джиро де Італія», – каже Ярослав Попович. – Однак, як не старався, мені не вдалося це зробити. Тому не можу сказати, що задоволений результатом. Щодо нашої команди «Радіо Шек», то основний склад брав участь у змаганнях «Тур Каліфорнії», на яких завдяки Кристоферу Хорнеру переміг. Чомусь наші спонсори вирішили, що американські перегони важливіші. За цих обставин командний результат на «Джиро де Італія» вважаю задовільним…

– На третьому етапі «Джиро» через падіння трагічно загинув бельгієць Воутер Вейланд, який виступав за команду «Леопард – Трек»…

– Важко було їхати, усвідомлюючи, що таке трапилося не десь далеко, а тут, з одним із нас. Це дуже вплинуло на всіх гонщиків. Стали цінувати один одного, обережніше ставитися. Менше штовхатися, акуратніше їхати.

– На цьогорічній «Джиро» ви не раз були ініціатором відривів. Ці зусилля виправдалися?

– Етапу не виграв, зате за це мені дали спеціальний приз – «Фуга Пінарелло» – «Невтомний утікач». За підсумками італійських перегонів, я проїхав найбільше кілометрів у відриві – за сумою всіх етапів.

– Багато писали про допінг-перевірки, які вам влаштовували…

– У мене вже перевірили, мабуть, все, що тільки можливо. Уже звик до цього… Загалом, єдиний мій допінг – це любов до велоспорту. Без нього не уявляю свого життя! Не було ще такого, щоб мені набридло ганятися, або щоб не хотілося їхати… У велоперегонах щоразу відкриваю для себе щось нове.

– Що після короткого відпочинку?

– Зараз повертаюся до Італії і їду на збори в гірську місцевість. Саме там буде підготовка до велогонки «Тур де Франс», на якій маю надію виграти етап.

– Знаменитий американець Ленс Амстронг буде очолювати команду «Радіо Шек» на «Тур де Франс»?

– Ленс практично завершив велосипедну кар’єру, вже не їздить з нами на змагання. Але тепер маємо молодих сильних хлопців, як-от Кристофер Хорнер. Хто очолить нашу команду у Франції, ще невідомо.

– Як щодо планів зі створення професійної команди в Україні?

– У нас багато здібних спортсменів. Однак з цією кризою… Наразі це неможливо. Немає людей, зацікавлених вкласти кошти у велоспорт, у створення та підтримку української велокоманди.

– Якісь перспективи розвитку велоспорту в нас є?

– Велоспорт потроху йтиме догори. Принаймні батьки тепер мають можливість вкласти знання й кошти в своїх дітей. Коли я починав, то не було ні можливостей, ні коштів, ні матеріалів… Сьогодні справа зрушила з місця – завдяки колишнім спортсменам, ветеранам, які стараються тепер уже для своїх дітей. Головне, щоб дороги будувалися. Адже велогонщики просто не мають де тренуватися.

Розмовляла Ірина ГОЛІНЧАК

http://www.wz.lviv.ua

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

На Рівненщині знайшли мопеди, які розшукував Інтерпол

Українці 5 місяців на рік зможуть їздити до Албанії без віз