in

Українці Ріміні вшанували пам’ять «Небесної сотні»

   Близько тисячі українських емігрантів прийшли на центральну площу італійського містечка Ріміні аби вшанувати пам’ять «Небесної сотні»

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Слава Україні! Героям слава! Гімн України та хвилина мовчання… Саме так розпочався поминальний мітинг 23 лютого в італійському містечку Ріміні. Вшанувати хвилиною мовчання «Небесну сотню» прийшло близько тисячі українських емігрантів. Ніхто не стримував сліз.

– Останні події сколихнули не лише нашу Батьківщину Україну, а й весь світ, – говорить Андрій Мартинюк, один із організаторів мітингу. – Та «Небесна сотня», яку ми прийшли сьогодні вшанувати. Ті, хто зник безвісті, хто лежать покалічений в лікарнях, подарували нам майбутнє. Це герої, що підняли Україну з колін та пробудили нашу свідомість. Ця перемога здобута кров’ю та терплячістю українського народу. Тепер нам є на кого рівнятися.

Українські емігранти, які прийшли вшанувати пам’ять людей, що загинули на майданні у Києві, читали вірші, співали пісні. У руках кожного були жовто-блакитні кульки та стрічки. Дехто готувався завчасно. Львів’янка Оксана Завадка вночі, руками, шила український прапор, який був найбільший на італійському майданні.

– Це найменше, що я могла зробити, – каже вона. – Це ніщо порівняно із молодими серцями, що полягли за нас у мирний час. Ми тепер повинні бути пильнішими і добре дивитися в чиї руки ми віддаємо свою Україну.

Серед численної кількості людей, що прийшли зі свічками, аби вшанувати загиблих, була і вінничанка.

– Я усі ночі не спала. Я тілом була в Італії, а душею у Вінниці і на Майдані у Києві, – розповідає Марія Грохольська. – Я відмовлялася від роботи, працюю у госпіталі. Сутками сиділа перед екраном телевізора і сердилася на те, що мене відволікають, боялася щось пропустити. Усім, хто на майданні відстоював наші права, хочу подякувати, особливо, молоді. Слава тим дітям, яких зараз, нажаль, немає з нами. Їх батькам низький уклін за те, що зростили таких героїв,- плачучи говорить пані Марія. – Від нової влади, насамперед , чекаю того, щоб вона змусила відповісти за кожну пролиту краплю крові, тих, хто в усьому цьому винен.

Під час поминального мітингу кожен мав змогу висловити свою думку. Підтримати українців прийшли і небайдужі італійці. Сказано було багато. Але слова, які задуматися змусили кожного прозвучали від вінничанина Олександра Євдокімова: «…У тому, що на майдані померли люди винна не лише влада, а й кожен із нас, адже ми занадто довго мовчали».

На допомогу потерпілих та на потреби майданну, який стоїть і досі, були зібранні кошти. Також збиралися підписи українських заробітчан, які хочуть голосувати в Італії 25 травня.

– Кожен, хто вважає за потрібне голосувати 25 травня мав та має змогу записатися у список та поставити там свій підпис для того, аби ми підготували звернення до Верховної Ради України та до італійського парламенту, – повідомила Христина Скакуновська, одна із організаторів мітингу. – Це робить для того, аби отримати офіційний дозвіл голосувати тут, за кордоном. А також ми хочемо домогтися того, щоб в Італії побільшала кількість виборчих дільниць, адже на даний час їх лише три.

http://www.myvin.com.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Euromaidan-Verona 02.03.14 (АНОНС)

Контакти