in

У Києві відкриється документальна виставка «Українська еміграційна журналістика за документами ЦДАЗУ»

   5 червня 2013 р. о 10.00 у приміщенні Центрального державного архіву зарубіжної україніки відкриється виставка «Українська еміграційна журналістика за документами ЦДАЗУ», яка ілюструє становлення, розвиток та особливості української еміграційної журналістики в ХХ столітті.

Виставка присвячена дню журналіста, який відзначається 6 червня відповідно до указу Президента України від 25 травня 1994 р.

В експозиції представлені рукописні, машинописні та друковані документи, вирізки з еміграційних газет та друкованих видань, фотографії українських журналістів.

Важливе місце серед документів виставки займають українські еміграційні видання міжвоєнного періоду та часів Другої світової війни: «Українська трибуна», «Тризуб», «Наш світ», «Краківські вісті» тощо. Також на виставці репрезентовані документи, що висвітлюють розвиток української еміграційної журналістики другої половини ХХ століття на території США та Канади, а саме статті присвячені круглим датам існування різноманітних українських друкованих видань – «Нові дні», «Наше життя», «Екран» тощо. Внесок відомих українських громадських та культурних діячів у розвиток еміграційної журналістики також проілюстровано документами виставки.  

Довідка:
В історії української журналістики на еміграції можна виділити два періоди: 1920–1930-і роки та друга половина ХХ століття. В європейських країнах після Першої світової та громадянської воєн опинилась чимала маса українців, що проводили активну культурну та видавничу діяльність. В таких країнах Європи як Польща, Чехословаччина, Німеччина, Австрія, Франція, Румунія українські емігранти видавали численні часописи, бюлетені, журнали, газети тощо різноманітної тематики.

Виставка триватиме до 27 червня 2013 р. Вхід вільний.

Державна архівна служба України
Центральний державний архів зарубіжної україніки

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українські митці незадоволені венеціанським бієннале

I Nuovi Angeli sulle Punte – Gran Galà dei ballerini ucraini a Milano