in

«Єдині» і неповторні уже 15 років

    Перший український музичний гурт «Єдині» відзначив 15-річчя від заснування.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Ніби вчора вони вперше зібрались на репетицію, щоб спробувати щось зіграти разом та з того часу пройшло уже багато років. 1999 рік об’єднав тодішніх студентів Української Папської Колегії в Римі навколо ідеї створення першого українського музичного гурту в Італії – «Єдині».

Молодими музикантами керувало бажання моральної підтримки та соціально-культурного розвитку українців в Італії, які силою тодішніх обставин опинились на Апеннінах. Ця ідея стала викликом часу і дала можливість усвідомити важливість місії до якої хлопці тоді лише готувалися.

“Розминались” ми довго і нудно, аж раптом перші удари перкусіоніста зібрали нас в одне і зазвучала “Червона Рута” Івасюка – згадує Андрій Грицевич.

  Після довгих дебатів хлопці зійшлись на ідеї, що по-сьогодні залишається їх харизмою. Прагнення Єдності, особливо на чужині, об’єднало їх в одне ціле – вокально-інструментальну формацію «Єдині».

Робота над розробкою репертуару була кропіткою і послідовною. Пройшло кілька місяців і «Єдині», вирішили дати перший святковий концерт у Римі в день Всесвітнього Дня Матері. “З цієї нагоди ми підготувати святкову концертну програму і, 14 травня 2000 року, біля храму Св. Софії у місті Римі вперше організували і започаткували святкування Дня Матері. Це свято було справжнім торжеством для українських матерів, які не маючи нікого зі своїх рідних поруч, линули думками до своїх сімей на Україну” – згадує Андрій.

Більше інформації про гурт “Єдині” читайте ТУТ

У 2000 році першими учасниками гурту були:
 
о. Олексій Саранчук (соліст, гітарист, бас-гітарист) – зараз він є душпастирем у Венеції та реґіоні Венето,
о. Юрій Дрізд (клавішні інструменти, бек-вокаліст) – зараз є душпастирем у м. Львові,
Роман Різняк (соліст та музикознавець) – викладач церковного співу при Українській Папській Колегії св. Свящ. Йосафата в Римі.
Андрій Грицевич (лідер гурту (2000-2004), клавішні інструменти, бек-вокаліст).
о. Віталій Тарасенко (відповідальний за проведення концертів) – зараз він є капеланом для українців у м. Ґенуя.
д-р. Михайло Перун – продюсер (2000-2005). Зараз він працює в УКУ у Львові.

За 15 років діяльності «Єдині» випустили 3 альбоми, а також провели 102 мистецько-культурні концертні програми від півночі до півдня, від заходу до сходу Італії, всюди, де є українська громада.

“Сьогодні ми з радістю пригадуємо наші концерти у Римі, Мілані, Новарі, Ароні, Борґо Манеро, Генуї, Тревізо, Реджо Емілії, Болонії, Мантові, Бреші, Феррарі, Перуджі, Флоренції, Tepнi, Неаполі, Казерті, Парете, Мондрагоне, Салерно та в багатьох інших містах Італії. Успіх нашої діяльності ми завдячуємо Господу Богу та всім нашим друзям” – завершує Андрій Грицевич.

Сучасний склад формації складає Василь Тимішак (лідер гурту, вокаліст та бас-гітарист), Роман Різняк (соліст, клавішні інструменти), Михайло Партика (соліст, соло-гітарист), Андрій Грицевич (клавішні інструменти, бек-вокаліст).

«Дорогі наші друзі, з нагоди 15-ліття нашої діяльності, яке ми святкуємо у цьому році, складаємо всім ВАМ нашу щиру вдячність за Вашу прихильність і любов» – читаємо на сайті гурту.

У Новарі підростають українські пластуни

Під час обміну валюти й надалі потрібно буде показувати паспорт