in

Чеський політик назвав українських заробітчан «брудними»

Заступника голови чеської партії “Справи громадські” заявив, що не їздить громадським транспортом, бо там – «брудні українські заробітчани».

У Чехії слова заступника голови партії “Справи громадські” Ярослава Шкарки привернули увагу як чеської преси, так і української громади.

Зокрема він заявив: “Не їжджу празькими трамваями, тому що в них їздять брудні українські заробітчани”.

Як стало відомо, слова Ярослава Шкарки привернули увагу насамперед тому, що партія “Справи громадські” має великий шанс потрапити в парламент. За останнім даними статистиків, вона могла б отримати 10% голосів. З огляду на це авторитетна празька газета попросила потенційного законодавця прокоментувати власний вислів.

“З українськими заробітчанами, – сказав Ярослав Шкарка, – я трохи перебільшив, але наполягаю, що й вони мають одягатися чисто”.
На слова про те, що в забруднених комбінезонах їздять і чеські робітники, політик нічого не відповів.

Голова “Української ініціативи” у Чехії Віктор Райчинець вважає, що українофобський докір Ярослава Шкарки – це навіть не екстремізм, а політична дурість.

Він зазначив, що “чеський політик має насамперед піклуватися про те, щоб чеська економіка не потребувала робочих рук із чужини”.

“Адже умови праці в багатьох галузях чехи вважають несприятливими й нерідко самі шукають роботу за кордоном”, – підкреслив він.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Консулати почали прийом документів від абітурієнтів-іноземців

У Тернополі зустрілися заробітчани з трьох областей