in

«Stop Terrorussia!», кричать світу українці регіону Кампанія

   Українці регіону Кампанія, 25 січня 2015 року приєдналися до міжнародної акції протесту українців «Я – Волноваха!» під час якої також лунали закики підтримку Надії Савченко «FreeNadiyaSavchenko».

«Я – Волноваха», «Я – Маріуполь», «Свободу Надії Савченко», українці «посилають» всьому світу як сигнал лиха «SOS» «Save Our Souls» чи в іншому трактуванні«Stop OtherSignals» всім народам та країнам. До солідарност ізакликають нелише українців, а й увесь світ. Усі мають згуртуватися у боротьбі з тероризмом. Українці виходять на площі міст, де би вони не проживали, з плакатами та маніфестами, написаними різними мовами, повідомляючи всіх про лихо, яке ввійшло до нашої хати.

 Багато співвітчизників стурбовані, чомуреакціясвітунатеракт у Париж відрізняється від реакції на трагедію під Волновахою чи у Маріуполі?

Щоб висловити своє обурення російською агресією на сході країни та терактами в інших державах світу, у Франції чи Вірменії, та вшанувати пам’ять жертв російського вторгнення в Україну, українці діаспори долучилися до акції-єдності «Я – Волноваха».


За прикладом французької акції протесту проти терору «JesuisCharlie» українці, які проживають в регіоні Кампанія,25 січня 2015 року приєдналися до міжнародної акції протесту українців «Я – Волноваха!». У рамках цієї маніфестації організатори заходу провели акцію на підтримку Надії Савченко «FreeNadiyaSavchenko», яка голодує понад 40 днів та більше 6 місяців незаконно утримується у в’язниці в Росії.

Організатори заходу  на площі Данте міста Неаполя, де проводився мітинг, закликали співвітчизників, жителів Неаполя та туристів не бути байдужими, не закривати очі на те, що відбувається в Україні, де щодня від руки підступного Кремля гинуть найкращі сини та дочки нашого народу а також ні в чому не винні люди.

 Організатори та учасники мітингу приготували плакати українською, італійською та англійською мовами, присвячені Надії Савченко та за допомогою маніфестів провели паралель між недавніми подіями у Франції та російською агресією в Україні.

Цим самим учасники мітингу зверталися до всієї спільноти,просячи її зреагувати на те, що відбувається в Україні. Свого роду запитуючи у світу, чи байдуже йому те, що відбувається в Україні?

Мітинг розпочався традиційно з хвилини мовчання.

Організатори мітингу запросили депутата Верховної Ради України Віктора Романюка прийняти участь у маніфестації.

Під час заходу учасники мітингу мали змогу ознайомитися з роботами документального фотографа Олександра Клименко.

На фотографіях відображені моменти бойових дій та відпочинку українських героїв. Кожної миті силовики ризикують своїмжиттям, захищаючи мир та спокій України. Втім, навіть у таких умовах вони невтрачають оптимізму і на знімках щиро посміхаються та радіють.
Олександр Клименко передав відчуття людини, яка була і є свідком буремних подій. Вже десять місяців люди нашої країни не маютьспокою. З одного боку, це героїзм покоління, з іншого – загроза російського вторгнення та смерт ібагать. І все це – наслідок загарбницької політики Путіна, що зневажив міжнародні закони співіснування.
 
Був присутнім на заході Генеральний консул України в Неаполі Домарецький Леонід Петрович.

Крім жертв трагедії у Волновасі та Маріуполі виступаючі неодноразово згадували про іншу жертву цієї неоголошеної війни – Надію Савченко. І було підкреслено, що не припинятиметься боротьба за її звільнення.

 Анна Бігас зачитала звернення італійською мовою до громади про надання моральної підтримки та висвітлення правдивої інформації в італійських ЗМІ про військову агресію Росії.
 
Деякі учасники акції прийшли з маленькими дітьми, які не вперше в житті вийшли на демонстрацію.

Всі присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв України та мирних жителів Сходу України  під звуки народного реквієму “Гей, пливе кача…”. Вони тримали приспущеними державні прапори, запалені свічки та лампадки, а також плакати “Я – Україна”. Під слова пісні “Гей, пливе кача…” у багатьох здавлювало горло, насилу стримувалися ридання.
 

Кожна мати розуміє, що виховує сина не для того, щоби відпускати на війну, будь-який чоловік не хоче загинути на чужині, сестра чи брат не готові втрачати найближчих. Сьогодні вже важко уявити собі прощання з Героями якимось іншим твором. Людина, яка написала цю пісню, перепустила її через серце. В унісон,слухаючи її, плачуть сотні людей.
 
Учасники заходу влаштували ходу вулицями Неаполя з українськими прапорами, символікою та плакатами. На одній із центральних площ міста Плебішітовзяли участь у молебні за загиблими українськими воїнами, за Героями Небесної Сотні, за тими, хто загинув від рук терористів, в тому числі – жертвами трагедії під Волновахою та у Маріуполі.

Учасники акції через соціальні мережі висловлюють подяку за підготовку в організації, за спільну співпрацю та вдале проведення мітингу та мирної ходи   активістамукраїнськихорганізаційрегіону Кампанія- Уляні Кузик (Асоціація українських жінок в Італії, Неаполь), Абраменко Оксані (Асоціація “Небо і Пшениця”, м.Нола), Гурію Володимиру таЛіщинському Василю (Асоціація “Єдність”, м.Аверса) 

фото Світлани Ніврик.

Наталія Оленюх

Волонтери придбали українським артилеристам біноклі за кошти, зібрані у Львові та Італії

«Stop Terrorussia!», кричать світу українці Кампанії (ФОТО)