in

Святo спілкування та доброчинності

23 травня в селищі Чільяно (Cigliano), що у провінції Верчеллі, втретє відзначалося щорічне свято «Зустріч культур» («Incontro tra culture»).

У цьому році воно запросило до участі представників 13 національностей із Албанії, Китаю, Румунії, України, Узбекистану, Перу, Куби, Мозамбіку, Того, Конго, Сирії, Марокко, Аргентини. Різні культури представляли свої національні костюми, пісні, танці, фольклор, кухню.

Уже другий рік поспіль я з моєю подругою Іриною представляємо на Зустріч культур Україну. Ми підготували стенд, ілюстрований фотографіями, змонтували відеокліп, що знайомив із Україною та демонструвався на великому моніторі на площі. В українському наметі гості свята могли придбати національні сувеніри, ознайомитися зі стравами української кухні.
З радістю відгукнулася на запрошення виступити від України співачка Аріанна, яка в цей час перебувала на гастролях у Мілані. Публіка із ентузіазмом зустрічала українські пісні, плескала в такт «Червоній руті». Комуна відзначила Аріанну грамотою-подякою.

Концерт продовжили дитячий танцювальний ансамбль з Перу, хор румунських дітей, аргентинське танго. Вечір завершив кубинський коллектив, запальними латинськими танцями.

Учасники свята ухвалили всі виручені від продажу національних страв та сувенірів гроші, направити до Лівану, у національний італійський центр з вивчення раку та в Україну, та до Євпаторії, у міжрегіональний центр реабілітації інвалідів.

Таким чином свято не тільки принесло радість спілкування, але й користь людям. Ми дуже сподіваємося, що ця подія в нашому селищі стане доброю традицією, і з кожним роком кількість учасників буде зростати.

Ольга ХАРІТОНКІНА
Чильяно

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Польща у першому кварталі видала українцям 90,6 тис. віз

У тюрму за вимагання