in

Поліція Італії затримала екс-співробітника генконсульства України в Мілані за крадіжку €233 тис

Італійські правоохоронці затримали колишнього співробітника генерального консульства України в Мілані Максима Неліна за підозрою в шахрайському заволодінні 233 000 євро. Про це йдеться в ухвалі суду від 15 лютого, передають Українські Новини.

Зазначено, що Нелін був затриманий в Італії 3 лютого.

Під час здійснення досудового розслідування встановлено, що він, працюючи в генеральному консульстві України в Мілані, в березні 2010 року познайомився з громадянином, від якого дізнався про те, що останній хворіє гострим лейкозом.

У зв’язку з цією хворобою, знайомий з 23 квітня 2010 року розпочав лікування в клініці Niguarda Ca Granda (Мілан).

При цьому після отримання виду на проживання в Італії, з 1 жовтня 2010 року всі витрати на його лікування сплачувалися за рахунок Національної служби охорони здоров’я Італії.

Водночас батьки пацієнти в Україні подали заявку в Міністерство охорони здоров’я на виділення коштів за державною програмою лікування громадян України за кордоном.

Поліція заявляє, що у Неліна і його друга виник умисел на заволодіння коштами держави в сумі 233 000 євро.

Реалізуючи спільний злочинний умисел, співробітник українського Генконсульства в березні 2011 року надав МОЗ України підроблений документ, виданий ніби клінікою Niguarda Ca Granda, з реквізитами, на який необхідно перерахувати гроші.

Також в подальшому підозрювані надали підроблений лист директора клініки про нібито необхідність пошуку донора для трансплантації кісткового мозку.

За результатами розгляду заявки Міністерством було прийнято позитивне рішення про здійснення оплати за надані послуги лікування в сумі 233 000 євро за рахунок коштів державного бюджету України.

Відразу після надходження коштів на рахунок, вони були переведені в готівку й розподілені між усіма учасниками злочинної схеми.

1 вересня 2016 року Національна поліція України оголосила екс-співробітника Генконсульства в розшук як підозрюваного за ч. 4 ст. 190 (заволодіння чужим майном шляхом шахрайства) Кримінального кодексу.

3 лютого 2017 року Нелін був затриманий в Італії. 15 лютого Печерський районний суд Києва обрав для підозрюваного запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

__________________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Змінено правила для українців, що шукають роботу за кордоном

Отримати допомогу при народженні дитини в Україні стало простіше