in

“Єврокараван -2008” українських мистців та політиків у Римі

З 12 жовтня 2008  делегація Української Всесвітньої Координаційної Ради провела у Європі міжнародний захід „Єврокараван УВКР – 2008”

З 12 до 24 жовтня Українська Всесвітня Координаційна Рада з метою вдосконалення роботи з громадськими організаціями української діаспори, лобіювання європейських і євроатлантичних устремлінь України проводила в Італії, Франції, Німеччині та Бельгії міжнародний захід „Єврокараван УВКР – 2008” .

Як зазначає прес-служба УВКР, програма Єврокаравану в кожній країні містила різні заходи. Серед них – проведення нарад з керівниками українських громадських організацій;  вивчення проблем української діаспори; зустрічі з представниками місцевої влади, в компетенції якої перебувають питання роботи з діаспорою; перемовини із представниками парламентів країн перебування, які представляють парламентську групу сприяння Україні з метою лобіювання  європейських та євроатлантичних устремлінь України; проведення спільної з представниками посольств України та українських неурядових організацій прес-конференцій за результатами перебування делегації УВКР.За результатами „Єврокаравану  УВКР – 2008”  делегація УВКР подасть до Секретаріату Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради та Міністерства закордонних справ України інформацію про становище і проблеми українців та їхніх громадських об’єднань у передбачених програмою перебування країнах та пропозиції для їх вирішення.

У Римі Єврокаравн приймала Центральна Координаційна Рада Українських об’єднань в Італії. (Голова Ради, Додатковий радник Мерії міста Риму Тетяна Кузик, заступник голови, редактор «Української газети в Італії» Маріанна Сороневич, речник партії «Нові італійці» (м. Рим), Президент асоціації «Калина» (м.Салерно) Ольга Тарасюк, Президент асоціації «Товариство українців в Італії» (Реджо Емілія) Василь Поливанюк, Президент італо-української асоціації в Калабрії  Світлана Куценко).

13 жовтня в конференц-залі Римської Міської Ради відбувся Круглий стіл на тему «Роль об’єднання української громади в Італії у взаємодії з державними та релігійними інституціями», організований за участю Посольства України в Італії.На зустріч із делегацією Єврокаравану у складі голови УВКР Дмитра Павличка, голови Товариства «Україна – Світ» Івана Драча, заступника голови, радника Президента України Миколи Жулинського, голови товариства ім. О. Теліги Ольги Кобець, голови Секретаріату Лідії Кононко, заступника голови Секретаріату Алли Кендзери, депутатів Верховної Ради Михайла Ратушного, Павла Мовчана та Івана Зайця, приїхали голови понад двадцяти українських організацій в Італії. Участь також брали брали представники Посольства України в Італійській Республіці; Володимир Караченцев – Генеральний консул України в Неаполі, о. Олександр Сапунко – Пасторальний координатор для українців в Італії, голова та члени управи Центральної Координаційної Ради Українських об’єднань в Італії, голови українських товариств Італії, інтелігенція, представники громадськості.

Гостям з України запропоновали оглянути виставку книг, авторами яких є українці в Італії. Серед них загальну увагу привернули видання Лідії Забожко.Довготривала розмова торкнулася багатьох аспектів життя української громади в Італії, яке значно пожвавилася протягом останніх років, стану громадського руху, роботи консульських відділень. Позитивним показником формування громади визнано створення Центральної Координаційної Ради Українських об’єднань в Італії – об’єднуючого органу для координації дій активних українців. Професори Римського Університету «La Sapienza» Оксана Пахльовська та Олена Пономарева наголосили на потребі інтелектуальної інтеграції України в Європу. Одним зі шляхів є створення у Римі інституту української культури.

У резолюції за підсумками Круглого столу зазначено найважливіші проблеми українців в Італії, які потребують державницького рішення.

Маріанна Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Слов’яни єднаються піснею

Незгасима свічка у пам’ять Голодомору в Римі