in

В українській школі “Златоуст” в Казерті пройшла перша атестація

alt   Завершився перший навчальний рік новоутвореної української школи в Казерті

Як швидко рік навчальний промайнув,
Повірити так важко це відразу,
І ми сьогодні всі зібрались тут
Останній дзвоник святкувати разом.

Перший навчальний рік, як і перші кроки дитини, був дуже важким. Багато людей сумнівалося в успішності новоутвореного навчального закладу на чужині. Деякі батьки не довіряли запропонованим планам школи. Усі повторювали: «Це обман. На Україні школи закривають, а Ви тут на чужині мрієте про нісенітне. У рідній державі, у рідних стінах та з рідною мережою комунікацій та масмедії українські діти не розмовляють українською мовою, а Ви тут в Італії плануєте розмовляти, а то – ще й навчати дітей, які родилися тут і тут зостануться».

Святий Іван Золотоустий допоміг подолати все і перший твердий успіх зроблено і закарбовано Міністерством Освіти України, що учні казертянської школи «Золотоуст» пройшли успішно підсумкову річну атестацію та усі діти переведені до наступних класів.

Перші табелі – це  як перші промінчики весняного сонця, яке приносить перше тепло для покритої снігом та кригою землі. Українські діти, як і їхні батьки зробили маленькі подвиги, бо не просто є навчатися усі шість днів тижня в італійській школі, а у неділю – в українській; здобувати знання, спочатку, для успішної здачі італійських контрольних робіт, а потім – для українських.

Зрозумілим і є те, що кожен бажає не тільки трудитися, але також і отримати нагороду за пройдений тернистий шлях. 9 червня 2013 року став історичним для нашої школи. Комісія з Києва на чолі із заступником директора Міжнародної української школи – Кіріною Олександрою Євгенівною почали державну підсумкову атестацію української школи «Золотоуст». Діти чекали на цей день, готувалися і, як наслідок, успішно склали всі екзамени. Це був успіх не тільки всіх дітей, але, насамперед, самої школи, її дирекції, вчителів та батьків.
На урочистій частині учні в вишиванках заспівали гімн рідної України, був винесений прапор із золотим тризубом і прозвучав «ОСТАННІЙ ДЗВІНОК». Діти отримали велике заохочення та стимул для подальшого навчання, а батьки – спокій за своїх дітей.

Щира подяка Міністерству Освіти України за цю можливість навчатися закордоном у рідній українській школі, здобувати документи державного зразка, які у майбутньому відкривають нашим дітям вступ до усіх навчальних закладів України, які були закритими перед дітьми через заробітчанські переїзди їхніх батьків.
Для урочистого вручення табелів учням школи «Золотоуст» є запрошений найвищий представник нашої держави у Південній Італії Генеральний Консул – Леонід Петрович Домарецький. Ця важлива подія відбудеться 23 червня на «Зелені свята» в Казерті, коли буде проводитися ДЕНЬ МОЛОДІ.

Розпочалися літні канікули в українській школі «Золотоуст» і новий запис на 2013-2014 навчальний рік. Батьки дошкільнят чекають також на відкриття у вересні українського садочка «Писанка» в Казерті для дітей віком від 3 до 6 років. Щоби їхні діточки вчили перших українських віршиків, пісень та хороводів і готуватися до вступу в українську школу.

АДРЕСА ШКОЛИ ТА САДОЧКУ:81100 Caserta, Corso Giannone, 5
Італійська школа “De Amicis”
КОНТАКТИ:Засновник школи:    3880770713 о.Ігор Данильчук;
Директор школи:3498808907 Шапар Лідія Михайлівна;
Заступник:3282680507 Саловська Віра Остапівна.

Автор: дирекція школи.
Фоторепортаж: Софія Грига.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Польща: події 43 р. на Волині – “етнічні чистки з елементами геноциду”

Справу убивства Олени Тонкошкурової розкрито