in

Збірка карикатур “Передвиборний пісочний годинник”, Іона Кожокару – Суміш іронії, сарказму і розчарування

Нова збірка карикатур “Передвиборний пісочний годинник”, створена видавництвом Лампі ді стампа (Мілан), третя у творчому доробку Іона Кожокару з Чернівців, влучно “б”є” по демократії посткомуністичного простору, що ніяк не може звільнитись від тоталітарних традицій, і, врешті-решт, провадить суспільство в глибоку політичну і економічну кризу. Від такої ситуації злиденний народ рятується масовою еміграцією у країни Західної Європи. Серед нелегальних емігрантів був і автор збірки. Невдячна доля заставила змінити професію шкільного вчителя математики в Україні на ганчірку у Сицилії, а після легалізації отримати, за конкурсом, місце в поштовому відомстві у Мілані.

Карикатури Іона Кожокару – це своєрідна “радіограма часу”, яким управляють шарлатани усіх політичних мастей і порід. Вони постають у всій своїй “красі” під час передвиборних кампаній.

Навіяні українською реальністю і продемонстровані з точністю гумористичного сейсмографа, карикатури Кожокару є дивною сумішшю іронії, сарказму і розчарування. Поза тим вони залишають місце для усмішок, легкої іронії, ноток давнього сарказму, здатного викликати позитивні емоції глядача. Наївність простого виборця, розгубленого перед величезним числом кандидатів, внесених у виборчі бюлетні, – панівний лейтмотив робіт митця.

Я закликаю вас перегорнути цей альбом для того, щоб зрозуміти хоч маленьку частину того, що відбувається в Україні в період передвиборних кампаній, або бодай усміхнутись з приводу того, як розвивається демократія в посткомуністичному таборі.


Симіон Гочу,
письменник

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Новoрічне згвалтування

Слід оплатити абонемент телерадіокомпанії Рай