in

У Местре пройшов благочинний концерт у підтримку української школи “Перша ластівка”

   4 травня 2014 р. у м. Местре (Венеція) відбувся благочинний концерт.  Таким чином вирішили підтримати школярів української  школи “Перша ластівка” небайдужі італійці.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Із захоплюючою програмою  духовної музики виступили учасники хору “Voci in accordo”  з Favaro Veneto (Venezia).  У розмові керівник колективу Elena Camerra повідомила, що усі хористи з ентузіазмом сприйняли пропозицію про участь у цьому заході. Адже творити добро ближньому – благородна справа. Тим паче, коли йдеться про дітей…

Дійство проходило у церкві S.S.Risurrezione (Marghera) за підтримки та участі місцевого пароха Don Nandino.
Та й самі школярі стали безпосередніми учасниками. Показали свої старання. Розпочали та завершили концерт танцями. Вчителька хореографії Ірина Гаршеніна започаткувала уроки танців у жовтні 2012 р.  Навчальних годин недостатньо, аби досягти надзвичайної досконалості. Та в репертуарі вже є танці “Гуцулята”, “У ритмі серця”. Працюють над “Гопаком”. 14 школярів, наймолодшій з яких Ксені Брик – 4, а найстаршому Назару Дем’янюку – 11 років, залюбки відвідують уроки української народної хореографії. Якщо брати до уваги, що усі діти цілий тиждень зайняті навчанням в італійських школах, – охочі відвідування суботніх занять обов’язкових предметів української школи, а ще й участь у мистецьких акціях викликають неабияке захоплення! Особлива тут і громадянська позиція батьків. Адже так важливо не втратити контакт з рідною мовою та традиціями!

Поціновують і захоплюються цим і самі італійці. Отож, постійно намагаються співпрацювати з організатором таких заходів п. Тамарою Поздняковою, президентом української культурної організації “Україна плюс”.
Мами, членкині батьківського комітету, Галина Семків та Наталія Грушевська взялися виготовити лялечки-мотанки для продажу. Цими оригінальними сувенірами винуватці свята по закінченні виступу обдарували усіх хористів.

Великою честю було приймати на святі почесного консула України в Італій п. Марка Тозона.

Хор “Voci in accordo” відомий у Венето. Понад сто концертних виступів у його активі. У церквах, театрах, концертних майданчиках для різноманітної  аудиторії. Знані вони також і за кордоном, зокрема, у Франції, Австрії, Хорватії. З глибоким почуттям вони співають Боже слово, яке виражає велич віри і допомагає долати життєві труднощі. З найкращими намірами і побажаннями співали їх серця для українських громадян, які сьогодні з тривогою і надією дивляться у день прийдешній. І потребують допомоги…

Олена Канарчик

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

У Венеції Местре пройшов благочинний концерт у підтримку української школи (ФОТО)

Які умови для голосування на виборах Президента України за межами України?