in

“Їхати до Італії нелегально – дуже ризиковано” – консул України в Мілані

Потік українських громадян, що повертались на батьківщину з заробітків в Італії, останнім часом змінився на протилежний: все більше українських громадян їдуть до Апеннінської держави, у тому числі нелегально.

Протягом 2009 року тенденція змінилась кардинально, зазначив в інтерв’ю кореспондентові “Німецької хвилі” консул України в Мілані Руслан Фуфалько. Якщо у 2008 році у консульство звертались досить багато осіб, щоб зробити завершальні процедури та документи перед поверненням до України, то тепер потік має зворотній напрямок: українці їдуть до Італії, сподіваючись знайти роботу. Причому дуже часто – їдуть нелегально, на свій страх і ризик.

Ризикована ситуація

Однак у такий спосіб легальну роботу в Італії знайти вкрай важко, зазначає консул України в Мілані Руслан Фуфалько: “Ті, що в’їжджають з польською візою або взагалі без візи, роботи тут не знайдуть. Легальної, принаймні”.

А захистити нелегалів відповідно до законів держави перебування складно, майже неможливо, додає дипломат. Адже згідно з не так давно ухваленим законом, нелегальне перебування в Італії вважається злочином. Крім того, консульство не може навіть видати паспорт таким особам, а лише свідоцтво на повернення в Україну.

«Правова обізнаність українців – кволенька»

Великою проблемою цієї міграції є те, що наші громадяни часто не знають законів, говорить Руслан Фуфалько: “Правова обізнаність наших громадян кволенька. Буває, що людина залазить в халепу, абсолютно не розуміючи того. Наведу приклад: заїжджає сюди мама нелегально і так само нелегально привозить дитину. Не знайшовши роботи, повертається в Україну, і залишає дитину на іншу особу, не оформлюючи ніяких паперів. Цю дитину виявляють італійські соціальні служби, і, не виявивши батьків, забирають її.”

Коли мама повертається, то буває вже пізно: італійський суд виніс рішення. Звичайно, консульство у таких випадках втручається і намагається відстояти інтереси українських громадян, але це дуже складні ситуації, яким “краще запобігти, аніж лікувати”, зазначає дипломат.

Автор: Мар’яна Яворська http://www.dw-world.de

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Погляд – Обережно! Пенсійне шахрайство!

Presidenziali in Ucraina, Janukovich e Timoshenko vanno al ballottaggio