in

Як українські діточки “Святі народів” у Пезаро гопак співали

   Червень видався багатим на події для українців у регіоні Марке. Не встигло завершитися свято «Пізнай світ, подорожуючи на 0 км»  у Єзі, 14 червня у Пезаро відбулося святкування “Свята народів”. 

 
 
Ініціатором заходу став «Університет за мир».  Незважаючи на зливу, свято зібрало українців з усього регіону (Ancona, Fano, Falconara, Civitanova, Fermo, Loreto, Osimo), щоб познайомити мешканців міста з культурою наших прадідів. 
 
Звичайно за теперішніх подій на Донбасі, для більшості українців святкувати важко, але тільки співом вони змогли розігнати хмари, як у прямому, так і у переносному значенні. 
 
Гості підходили до дитячої лабораторії, щоб сплести віночок,  до сцени, щоб послухати пісню, або на кухню  скуштувати гречаників. 
 
Діти гуртка з українознавства «Барви» заспівали на сцені «Гопак»! Так так! Ви не знали, що гопак можна не тільки танцювати, а ще й співати?! 
 
Багато  хто задається питанням «Як можна щось святкувати  у час сьогоднішніх подій на рідній землі?». Такі заходи не є святкуванням. Це – можливість вголос сказати про актуальні проблеми України, показати нашу ідентичність та унікальність як нації, яка не є часткою румунської, молдавської або російської культури. Це можливість довести оточуючим, що Україна – це самобутня прадавня держава зі своєю культурою, із коріння в минулому та незаперечно позитивними перспективами у майбутньому. 
 
Але тільки якщо ми будемо діяти і тільки разом! Разом ми сила!
 
Марина Бут
 

Подорож Україною не виїжджаючи із Єзі

Система охорони здоров’я в Італії