in

Вручено “Премію ім. М.В. Гоголя в Італії»

   5 листопада в Римі на середньовічній віллі Медічи, в резиденції Французької академії, розташованої неподалік від вулиці, на якій колись проживав великий письменник Микола Гоголь, відбулася урочиста церемонія вручення літературної «Премії ім.. М.В.Гоголя в Італії».

Літературно-громадська премія, яка носить ім’я Миколи Гоголя, була заснована в 2009 році Фондом першого президента Росії Бориса Єльцина до 200-річчя з дня народження геніального письменника. Премія задумана як широкий гуманітарний російсько-європейський культурний діалог. Її лауреатами можуть стати письменники і перекладачі художньої літератури, видавці та історики мистецтва, діячі театру – режисери, актори, сценографи; книжкові графіки, творці кіно і музейно-виставкової справи.

За роки існування літературної премії її володарями стали сценарист, поет і художник Тоніно Гуерра, англійський режисер Пітер Брук, професори Євген Солонович і Юрій Манн, режисер Юрій Любимов, художник Борис Мессерер, письменник Андрій Бітов, актор Богдан Ступка та інші.

З 2011 року Україна стала партнером цього європейського літературного проекту.

У IV сезоні “Премії ім. М.В.Гоголя в Італії” беруть участь три країни–Росія, Україна, Італія.

Особливо приємно відзначити, що цьогорічна церемонія присвячується пам’яті видатного українського актора Богдана Ступки, Героя України, першого українського лауреата “Премії Гоголя в Італії”.

Українськими лауреатами “Премії ім. Н.В. Гоголя в Італії ” 2012 року названі:

Ада Роговцева – українська актриса театру і кіно, народна артистка СРСР, Герой України. Премія присуджується за видатний внесок у світове театральне і кіно мистецтво, за високий професійний і людський талант дарувати світу любов, надію і віру один в одного.

Андрій Курков – український письменник, журналіст, кіносценарист. Премія присуджується за великий внесок у культуру слова і образу, які збагачують в складних умовах сучасного світу уявлення людини про добро як вічні духовної цінності.

Вадим Писарєв – танцюрист, балетмейстер, народний артист України, керівник Донецького театру опери і балету, засновник Міжнародного фестивалю «Зірки світового балету». Премія присуджується за віддане служіння театру, за видатні досягнення в галузі балетного мистецтва, за постановку номера “Гопак” у балеті “Тарас Бульба” та виконання варіації в балеті “Тарас Бульба”.

У списку лауреатів нинішнього року також журналіст, перекладач Олексій Букалов, італійський комік і кінорежисер Паоло Вілладж, перекладачка творів Умберто Еко Олена Костюкович, італьяніст Михайло Андрєєв, славісти Патриція Деотт (Рим) і Карла Соліветті (Верона).

Партнерство України в престижному міжнародному літературному проекті та імена видатних українських митців, які названі лауреатами премії, засвідчують високий культурний потенціал нашої країни і викликають почуття гордості за таланти української землі.

http://mincult.kmu.gov.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Спілкування без кордонів у Стрийській бібліотеці

Міністр культури України відвідав музей театру “Ла Скала” (ФОТО)