in

В українській школі “Престиж” у Римі відбулись випускний бал та Свято останнього дзвоника 2015

   Дізнайтесь більше про переваги відвідування української школи в Римі та нові курси, які запроваджуються із наступного навчального року.


ФОТОГАЛЕРЕЯ

В Італії тепер престижно відвідувати українську школу, вивчати українську мову та ще й отримувати державний документ (табель та атестат зрілості).

Кількість українських шкіл та гуртків українознавства в Італії збільшується щороку. Українська школа «Престиж» було створена найпершою. Навчання тут відбувається по суботах, в приміщенні італійської загальноосвітньої школи в центрі Риму. Це є додатковим стимулом для дітей ставитися до навчання серйозно.

«Ми щороку намагаємося покращити умови навчання, вибрати таке приміщення, яке б відповідало нормам безпеки, вимогам навчального процесу та найкращому розвитку дітей. У школі є чудовий театр, гімнастичний зал та спортивна площадка.» – розповідає Тетяна Тарасенко, засновник та директор школи.

Завдяки угоді з Міжнародною Українською школою МУШ, створеної при міністерстві освіти України, учні мають можливість отримувати табелі та атестати зрілості про закінчення середньої освіти та поступати у вищі навчальні заклади України на загальних підставах. Багато представників української молоді ще не обрали у якій країні жити в майбутньому, тому такий документ не втрачає своєї актуальності.

Двічі на рік, для атестації школярів, з Києва приїжджає державна комісія МУШ. До цього відповідального моменту учнів готує колектив професійних педагогів, з досвідом роботи і в Україні, і в Італії.

«Дякую педагогічному колективу нашої школи за їх волонтерську роботу. Вони є тими, хто зберігає українську ідентичність на теренах Італії. Наші учні мають додаткові переваги над їх однолітками. Вони є носіями двох культур, двох мов. Безперечно це допоможе їм як для особистого розвитку, так і для майбутньої професійної діяльності» – коментує пані Тарасенко.

При школі працює дитячий садок, який виконує функцію підготовки до наступного навчання у першому класі. Щороку кількість дітей, народжених в Італії в українських та змішаних сім’ях, зростає. Батькам таких малюків потрібно робити особливий акцент на тому, щоб вони не забували свою рідну мову та культуру.

«У наступному навчальному році у школі відкриються курси української, як іноземної для дітей та дорослих; продовжуватимуться курси італійської для іноземців з можливістю отримання сертифікату Європейського рівня А 2, необхідного для постійного дозволу на проживання в Італії; комп’ютерні курси; а також курси хореографії, завдяки яким учні з успіхом виступають на міжнародних римських святах за межами школи» – ділиться планами на майбутнє директор.

Новинкою у наступному році буде курс “Тутор” для тих учнів, які проживають далеко від Риму, чи працюють і вчаться, тому не можуть відвідувати українську школу. Для них буде організовано інтенсивний курс у неділю один раз в місяць та тиждень занять на канікулах з персональним куратором.

Ще однією важливою новиною є можливість заочного навчання в українських професійних коледжах після 9 та 11 класів, які дозволяють паралельно здобути спеціальність у сферах туризму, інформатики, економіки та комерції.

Останній дзвоник продзвенів. Учні четвертого класу гордо тримали в руках табелі про перехід в «старшу» школу, випускники дитячого садочку тішилися отриманими в подарунок м’якими іграшками від італійської асоціації  “Допоможемо мамі”, а старшокласники з стрічками  «Випускник – 2015» сяяли від радості.

Чи не найбільше задоволення від свята отримали батьки. «Для батьків – окрема подяка. Їх наполегливість та розуміння важливості навчання в українській школі, є вирішальними – завершує пані Тетяна – Нехай наших дітей у майбутньому чекають завжди мирне небо та підтримка дорослих. У добру путь українські випускники міста Риму 2015!”

Запрошуємо відвідати наш новий сайт Української школи “Престиж” у Римі: www.scuolaucrainaroma.it та сторінку Facebook: “Scuola ucraina a Roma”.

Додаткову інформацію про діяльність школи  та дитячого садочку у Римі можна отримати за телефонами: 3397584432, 3280040017, tanya.kuzyk@yahoo.it

Школа дякує всім випускникам, вчителям, учням, батькам, класним керівникам випускних класів Ірині Зарічнюк, Лідії Матящук та Наталії Петрині, організаторам свята Лілії Білик та Анні Кузик, куратору по Італії Міжнародної української школи Олександрі Кіріній, членам комісії МУШ Олені Осмоловській та Ларисі Смиковській, Українській Греко – Католицькій церкві, Асоціації Свята Софія, гостям свята раднику Посольства України в Італії Дмитру Воловнікову, раднику Посольства України при Святому Престолі Ярославу Мошколі, Президенту комісії соціальної політики Муніципалітету історичного центру міста Риму Антонеллі Полічіта.
Особлива подяка нашим друзям асоціації “Salvamamme” за чудові подарунки та іграшки для всіх дітей та асоціації PRILS та Регіону Лаціо за інформацію про безкоштовні курси італійської мови для іноземців.
Дякуємо хорватській та руминській школам Риму за підримку нашої школи в організації Маршу дітей різних націй за Мир в Україні.

Адреси усіх українських шкіл в Італії знайдете тут

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Останній дзвоник української школи в Римі (ФОТО)

На ЕКСПО Росія образила італійців власною підробкою на їхні сири