in

Етнічно-культурний центр “Веснянка” з міста Рівне взяв участь у XXIV Folkfest у Фріулі

З 27 липня по 2серпня у Фріулі проходив XXIV Folkfest – Міжнародний фольклорний фестиваль, що має на меті промоцію культури та традицій шляхом конфронтації гуртів, які приїжджають сюди із різних країн світу. У цьому році до участі були запрошені колективи із Польщі, України, Аргентини, Татарстану і звичайно ж – Італії.

Аргентинська танцювальна трупа приїхала із міста Дебото що у Кордобі. Їх виступ полягав у танцях у супроводі гітар, віолончелі та типових аргентинських музичних інструментів. А ще солісти балету виконали незабутнє танго в якому поєдналися темперамент, чутливість та краса пристрасті.

Татарстанський театр танцю приїхав із міста Набережні Челни. В Італії він виступав уперше. Артисти виконали національні татарські танці, які глядачі прийняли з величезним захватом.

Слід відмітити, що група танцює з немовірною синхронністю й величезною артистичністю. У супроводі професійного музичного ансамблю переносять учасників дійства в степ, дають відчути неповторну атмосферу вітру, волі, безкрайності й краси життєвого простору кочового народу. Весь їх виступ дихав поеднанням людини з природою, а в музиці звучав перестук копит і дзвін дзвіночків.

Італію представили декілька груп. Перша з них “La Cola Cola” з Барі, має довгу історію творчої дільності і презентує життя своєї землі, використовуючи елементи танцю традиційні весільні та народні пісні. В склад Lisprimulis di zampis входить молодь різних націй, що проживає на території Фріулі. Гурт A.G.F.F, під керівництвом Джорджо Міані, зібрав артистів із 12 регіональних колективів. Італійські артисти показали старовинні італійські танці різних регіонів Італії.

Етнічно-культурний центр “Веснянка” з міста Рівне, був заснований у 1983 році. Це – творча лабораторія, що займається експедиційно – пошуковою, дослідницькою, видавничою, виконавською діяльністю та реконструкцією поліського автентичного співу і гри на традиційних музичних інструментах.

Українські артисти привітали глядачів Фестивалю запальними весільними танцями та народними піснями, одягнені в українські національні костюми, що є правдивими музейними експонатами які керівник Віктор Ковальчук збирає все своє життя.
Фольклорний гурт „Веснянка” неодноразово з успіхом представляв традиційну культуру країни на фольклорних фестивалях і конкурсах в Польщі, Словаччині, Чехії, Угорщині, Болгарії, Греції, Росії, Німеччині, Франції, Італії, Литві, Австрії та багатьох регіонах України.

Бубенчик Надя

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

“Амеріго Веспуччі” прибув до Одеси

МЗС розгляне скарги громадян України щодо порушення їх прав під час відкриття віз закордонними консульствами